„Neptūnas“ namuose turėjo pripažinti „Juventus“ pranašumą

2015 03 31 21:08
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

BEKO-LKL čempionate sunkią pergalę iškovojo „Juventus“ (21-12) ekipa. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje 71:69 (18:24, 12:13, 21:17, 20:15) įveikė „Neptūno“ (27-6) komandą.

Įpusėjus pirmam ketvirčiui komandas skyrė 2 taškai (11:9). Uostamiesčio krepšininkai spurtu 8:0 įgijo dviženklį pranašumą (19:9). „Juventus“ ekipa atsakė atkarpa 5:1 bei sumažino atsilikimą (20:14). Likusį kėlinio laiką krepšininkai keitėsi taikliais metimais ir sužaidus pirmąjį kėlinį pirmavo šeimininkai – 24:18.

Antrojo kėlinio pradžioje abiejų komandų krepšininkams sunkiai sekėsi sėkmingai užbaigti atakas. Prabėgus trims minutėms pirmuosius ketvirčio taškus pelnė Arnas Butkevičius (26:18). Egidijus Dimša bei Mindaugas Girdžiūnas apsikeitė taikliais metimais, o 3 taškus pelnęs Ivanas Nelyubovas šeimininkams sugrąžino dviženklę persvarą (35:24). Ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidę svečiai po dviejų kėlinių atsilikinėjo – 37:30.

Trečiąjį ketvirtį 4 taškais be atsako pradėję svečiai iš Utenos deficitą sumažino iki 3-ių (37:34). Šeimininkams pavyko šiek tiek nutolti, tačiau „Juventus“ krepšininkų sėkminga atkarpa priešininkams neleido atitolti (42:38). Antrojoje ketvirčio pusėje abiejų ekipų krepšininkai keitėsi rezultatyviomis atakomis, tad sužaidus tris kėlinius šeimininkai turėjo 3 taškų pranašumą – 54:51.

„Juventus“ krepšininkai pelnė 5 taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį (59:60). Svečiams pavyko šiek tiek atitolti, tačiau sėkmingai sužaista „Neptūno“ ekipos atkarpa deficitą sumažino iki minimumo (65:66). Uteniškiai pranašumą padidino iki 4-ių, tačiau taiklus Deivido Gailiaus dvitaškis sumažino šeimininkų atsilikimą (67:69). Per likusį kėlinio laiką „Neptūno“ krepšininkams nieko ypatingo suregzti nepavyko, tad aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė „Juventus“ krepšininkų triumfą – 69:71.

„Juventus“: Rashaunas Broadusas bei Simas Buterlevičius po 14, Edgaras Stanionis ir Arvydas Šikšnius po 11, Vaidas Čepukaitis 9 taškai.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 14, Ivanas Nelyubovas 13, Martynas Mažeika 11, Mindaugas Girdžiūnas bei Simas Galdikas (9 atk. kam.) po 9 taškus.