"Neptūnas" nugalėjo "Lietkabelį"

2014 11 16 18:11
bcneptunas.lt nuotrauka

Lietuvos vicečempionas Klaipėdos “Neptūnas” iškovojo dešimtąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate – sekmadienį „Švyturio“ arenoje rezultatu 98:86 palaužė Panevėžio „Lietkabelio“ ekipą.

Neptūniečiai dvikovą pradėjo geriau – po Deivido Gailiaus dviejų iš eilės tolimų šūvių ir Mustafa Shakuro dvitaškio išsiveržė į priekį – 8:2. “Lietkabelio” ekipoje taškų kraitį atidarė Žygimantas Jonušas.

Po kelių akimirkų technine pražanga buvo nubauskas Donatas Zavackas ir svečiai tuo pasinaudojo – daugiausiai Dainiaus Šalengos ir Vytenio Čižausko pastangomis persvėrė rezultatą savo naudai – 14:8.

Netrukus vėl iniciatyvos ėmėsi neptūnietis D. Gailius – rezgė rezultatyvias atakas, savo krepšio pusėje gynyboje perėmė kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą Mustafa Shakurui ir jau “Neptūnas” vėl buvo priekyje – 17:16.

Antrasis kėlinys vyko permainingai, tačiau neptūniečiai į didžiąją pertrauką iškeliavo turėdami 3 taškų pranašumą – 46:43. Trečiajame kėlinyje po svarbų tritaškį pataikė Donatas Zavackas ir Martynas Mažeika bei kėlinio viduryje neptūniečių pranašumas išaugo iki dviženklio skirtumo - 66:56.

Ketvirtajame kėlinyje vienu metu komandas jau skyrė 18 taškų - 86:68, tačiau svečiai dar kilo į lemiamą šturmą ir buvo sumažinę atsilikimą iki 4 taškų – 84:88 (likus 2 minutėms). Laimei, patyrę klaipėdiečiai nepasimetė, šaltakraujiškai sužaidė rungtynių pabaigą ir šventė pergalę. Itin svarbią akimirką neptūniečių gretose iniciatyvos ėmėsi ir taškus iš po krepšio pelnė Deiovidas Gailius bei tritaškį smeigė Valdas Vaylius.