"Neptūnas" palaužė "Lietkabelį"

2013 10 10 8:54
Klaipėdos "Neptūno" klubo nuotrauka

Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai iškovojo trečiąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate - trečiadienio vakarą savo žiūrovų akivaizdoje, "Švyturio" arenoje, rezultatu 84:79 palaužė Panevėžio "Lietkabelio" ekipą.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai pirmąjį kėlinį laimėjo 7 taškų skirtumu - 27:20, o antrojo kėlinio viduryje po Martyno Mažeikos atakos iš vidutinio nuotolio ir Mindaugo Girdžiūno tritaškio atitrūko dviženkle taškų persvara - 34:24.

Tačiau tada tarsi pabudo ir panevėžiečiai - surezgė kelias sėkmingas atakas ir vėl grėsmingai priartėjo - 38:41.

Netrukus taiklia ataka atsakė neptūnietis Simas Galdikas - 43:38, tačiau nepasimetė ir svečiai - iki didžiosios pertraukos likus 11 sekundžių po "Lietkabelio" žaidėjo Manto Kazono taiklaus tritaškio "Neptūno" pranašumas ištirpo iki 2 taškų - 43:41.

Visgi "Neptūnas" dar iki pertraukos sugebėjo išspausti maksimumą - Klaipėdos ekipos kapitonas pelnė du taškus ir dar pataikė vieną baudos metimą - 46:41.

Trečiąjį kėlinį „Lietkabelis“ pradėjo galingai – per dvi minutes išlygino rezultatą – 48:48, o dar po kelių akimirkų po legionieriaus Dinmos Odiakoso 2 taškų ir baudos metimo bei Tomo Černeckio tritaškio panevėžiečiai išsiveržė į priekį – 54:48.

Tuomet sukruto ir neptūniečiai: suaktyvino gynybą bei ėmė agresyviau atakuoti varžovų krepšį. Tai davė vaisių: dar trečiojo kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ vėl išsiveržė į priekį - 64:61.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje reikalingus tritaškus pataikė Arvydas Eitutavičius ir Martynas Mažeika. Tai leido aikštės šeimininkams lengviau atsikvėpti - 74:67. Nuo tada aikštės šeimininkai pirmavo 5-7 taškų skirtumu.

Klaipėdos ekipos sirgalius nuo kėdžių iš džiaugsmo pakilti privertė Edgaras Ulanovas, iki dvikovos pabaigos likus 4 minutėms, pataikęs tolimą metimą ir „Neptūno“ pranašumą padidinęs iki dviženklis persvaros – 79:69.

Tiesa, panevėžiečiai dar buvo sumažinę skirtumą iki 4 taškų – 75:79, tačiau vėl tolimą šūvį smeigė Edgaras Ulanovas, palaidojęs visas „Lietkabelio“ sirgalių viltis – 82:75. Likusį rungtynių laiką neptūniečiai jau žaidė ramiai ir pergalės iš rankų jau nebepaleido.

Gintautas Vileita ("Lietkabelio" treneris): "Buvo gražios varžybos. Žaidėme su labai stipriu varžovu ir juos pakutenome. Galbūt neptūniečiai mūsų per daug neįvertino, kadangi jiems tai buvo jau penktos LKL rungtynės."

Kazys Maksvyris ("Neptūno" treneris): "Iškovojome sunkią pergalę. Atvirai pasakius, tikėjomės, kad bus lengviau. Pirmoje rungtynių pusėje leidome įsižaisti vienam iš panevėžiečių lyderių Ryan Olander ir šiek tiek turėjome problemų. Antroje rungtynių pusėje šiek tiek pakoregavome gynybą. Šiandien buvo nelengva gal ir dėl to, kad mums negalėjo padėti Marius Runkauskas, kuriam išoperavo votį bei čiurnos traumą patyręs Arnas Butkevičius, o du mūsų ekipos nariai - Simas Galdikas ir Valdas Vasylius kovėsi kęsdami skausmus. Jiems - mikrotraumos. Bet prieš rungtnes to neafišavome. Dabar galiu pajuokauti: žaidėme dėl žiūrovų, kad jiems būtų įdomiau, pajustų intrigą. O jei rimtai, galiu pagirti "Lietkabelio" komandą, jie gerai žaidė ir manau, kad ateityje pateiks ne vieną staigmeną, įveiks ne vieną pajėgią LKL komandą".

"Neptūnas" - "Lietkabelis" - 84:79 (27:20, 19:21, 18:22, 20:16).

„Neptūnas“: Martynas Mažeika - 23 tšk. (25 n.b.), Mindaugas Girdžiūnas - 15, Arvydas Eitutavičius - 14, Edgaras Ulanovas - 9 (3/3 trit.), Simas Galdikas - 8 (7 atk. kam.), Valdas Vasylius - 7, Andrew Smith ir Vytautas Šarakauskas - po 4 tšk.

„Lietkabelis“: Ryanas Olanderis - 28 (14/17 dvitaškių, 6 atk. kam. 33 n.b.), Tomas Černeckis - 17 (6 rez. perd.), Dinma Odiakosa - 16 (9 atk. kam.), Darius Griškėnas - 9.