"Neptūnas" paskutinėmis sekundėmis nusileido suomiams

2013 10 17 8:46
Šarūno Dužino/bcneptunas.lt nuotrauka

Apmaudžią nesėkmę pirmose Europos taurės turnyro rungtynėse patyrė Kazio Maksvyčio treniruojamas Klaipėdos "Neptūnas" - trečiadienio vakarą Suomijoje rezultatu 62:63 (16:15, 9:15, 19:17, 18:16) nusileista Loimos "Bisons" klubui.

Rungtynės buvo itin įtemptos ir atkaklios. Likus žaisti vieną minutę iki ketvirtojo kėlinio pabaigos po Andrew Smitho dviejų taiklių baudų suomiai pirmavo vos į taško skirtumu - 59:58.

Netrukus neptūniečiai apsigynė ir turėjo progą išsiveržti. Deja, „Neptūno“ kapitono Martyno Mažeikos prasiveržimas po krepšiu taškų komandai neatnešė.

Tuomet klaipėdiečiai bandė stabdyti laiką pražangomis, tačiau šis scenarijus nepasiteisino: be klaidų baudų metimus realizavę aikštės šeimininkai atitrūko- 63:59. Po dar vienos pertraukėlės greitai į varžovų pusę nubėgęs Valdas Vasylius aidint finalei sirenai pataikė tritaškį, bet „Bisons“ iškovojo dramatišką pergalę.

„BasketNews.lt“ pastebėjimu, perimti rungtynių iniciatyvos uostamiesčio komandai neleido klaidos bei netaiklūs baudų metimai. „Neptūnas“ pirmoje mačo dalyje suklydo net 12 kartų, antroje – 7 kartus. Klaipėdos krepšininkai pataikė vos 56 proc. baudų metimų (13 iš 23).

Šiame susitikime „Neptūnui“ negalėjo padėti čiurnos traumą patyręs Arnas Butkevičius ir artimiausiu metu ant operacinės stalo gulėsiantis menisko plyšį patyręs Simas Galdikas.

Taigi, neptūniečiai vertėsi tik devyniais krepšininkais.

Kazys Maksvytis („Neptūno“ vyr. treneris): „Suomiai jau Europos krepšinio čempionato metu įrodė, kad moka žaisti krepšinį. Tą patvirtino ir šį kartą. Buvo karštos rungtynės, susirinko gal šeši tūkstančiai žiūrovų. Prastai sužaidėme antrąjį kėlinį, nors po didžiosios pertraukos ir atstatėme pusiausvyrą, tačiau rungtynių pabaigoje sėkmė lydėjo ne mus, o varžovus. Deja, taip jau įvyko. Reikia nenuleisti galvų, laukia dar daugybė rungtynių. Svarbu padaryti išvadas ir nebekartoti tų pačių klaidų.“

„Bisons“ – „Neptūnas“ – 63:62 (15:16, 15:9, 17:19, 16:18).

„Bisons“: Billy Keysas - 14, Frankas Robinsonas - 14, Mikkas Koivistas - 11, Justinas Hawkinsas - 10, Tuukka Kotti - 8 (9 atk. kam.).

„Neptūnas“: Valdas Vasylius (2/3 dvitaškiai, 6 atk. kam.) - 14, Edgaras Ulanovas (4/7 dvitaškiai) - 12, Martynas Mažeika ir Marius Runkauskas (3/8 tritaškiai) - po 11, Vytautas Šarakauskas ir Andrew Smith (7 atk. kam.) - po 6, Davidas McClure‘as ir Arvydas Eitutavičius - po 1.

Kitą savaitę, spalio 23 dieną (trečiadienį) , "Neptūnas" Europos taurės rungtynėse namuose, „Švyturio“ arenoje nuo 19 val. susikaus su Stambulo "Besiktas" ekipa. Prieš šią dvikovą, spalio 20 dieną (sekmadienį), Baltarusijoje neptūniečiai kausis VTB Vieningosios lygos rungtynėse su Minsko „Tsmoki“ ekipa.

Turnyro sistema

Iš viso Europos taurės turnyre varžosi 48 komandos.

„Neptūnas“ rungtyniauja antrojoje konferencijoje ir H grupėje kartu su Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija), Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija), Atėnų Panionios“ (Graikija), Kragujevaco „Radnički“ (Serbija) ir Loimos „Bisons“ (Suomija) ekipomis.

Į kitą etapą pateks po tris geriausias grupių komandas. Reguliarusis sezonas baigsis gruodžio 18 dieną. 24 pirmąjį etapą įveikusios ekipos patekt į „Last 32“. Jame jau bus aštuoni Eurolygos klubai, nepatekę į „Top 16“.

32 komandos bus išskaidytos į aštuonias grupes po keturias komandas. Kovos prasidės sausio 8 d., o dvi geriausios ekipos iš kiekvienos grupės pateks į „Last 16“.

Nuo tada bus rungtyniaujama atkrintamųjų varžybų principu, su atsakomaisiais mačais – aštuntfinalis, ketvirtfinalis ir pusfinalis.

Finale taip pat numatytos atsakomosios rungtynės. Finalo data – gegužės 1 ir 7 dienos.

Pirmoji konferencija:

A grupė: Nymburko ČEZ, „Cantu“, Le Mano „Sarthe“, Ostendės „Telenet“, Zagrebo „Cibona“, Kvakenbriuko „Artland Dragons“.

B grupė: „Bilbao“, Zagrebo „Cedevita“, Sasario „Dinamo“, Šarlerua „Spirou“, Šalono „Elan“, Oldenburgo „EWE Baskets“.

C grupė: „Valencia“, Liublianos „Union Olimpija“, Varezės „Cimberio“, Liono „Asvel“, Ulmo „Ratipharm“, Paryžiaus „Levallois“.

D grupė: Berlyno „Alba“, Saragosos CAI, Romos „Virtus“, Monso „Hainaut“, Bonos „Telekom Baskets“.

Antroji konferencija:

E grupė: Maskvos srities „Chimki“, Izmiro „Pinar“, Jeruzalės „Hapoel“, Aleksandrovaco „Igokea“, Sofijos „Lukoil Akademik“, Ploješčio „CSU Asesoft“.

F grupė: Podgoricos „Budučnost“, „Nižnyj Novgorod“, Ankaros TED, Salonikų PAOK, Južno „Chimik“, Fehervaro „Alba“.

G grupė: Kazanės „Uniks“, Bandirmos „Banvit“, Rygos VEF, Haifos ‚Maccabi“, Skopjės MTZ, Talino „Kalev“.

H grupė: Sankt Peterburgo „Spartak“, Stambulo „Bešiktaš“, Atėnų Panionios“, Klaipėdos „Neptūnas“, Kragujevaco „Radnički“, Loimos „Bisons“.