„Neptūnas“ patampė nervus turtingajai „Emporio Armani“ ekipai

2016 01 21 6:00
Klaipėdos ekipos krepšininkai Milane pagirtinai sužaidė trečią kėlinuką - laimėjo jį 22:12. eurocupbasketball.com nuotrauka

Klaipėdos „Neptūnas“ per trečiąsias ULEB Europos taurės turnyro „Last 32“ etapo rungtynes svečiuose kaip reikiant kibo į atlapus vienam tituluočiausių Italijos klubų – Milano „Emporio Armani“.

Klaipėdiečiai, rungtyniavę be riešą susilaužiusio įžaidėjo Mindaugo Girdžiūno, turtais, šlovinga istorija ir titulais pasižyminčiai Milano komandai 71:79 pralaimėjo tik po atkaklios kovos. Lietuvos uostamiesčio krepšininkai iš visos širdies troško padovanoti pergalę antradienį 42-ąjį gimtadienį šventusiam savo vyriausiajam treneriui Dainiui Adomaičiui, tačiau pritrūko šiek tiek sėkmės.

„Neptūno“ ir „Emporio Armani“ dvikovą Milano krepšinio arenoje stebėjo italų klubo savininkas milijonierius stilistas Giorgio Armani ir Naujosios Zelandijos bei Australijos aktorius, kino prodiuseris ir muzikantas Russellas Crowe. 1936 metais įkurta Milano komanda šį sezoną pradėjo Eurolygos varžybose, bet po reguliariojo sezono iškrito iš jos ir dabar neslepia tikslo šiemet iškovoti Europos taurę.

Po ilgosios pertraukos pagirtinai kovoję klaipėdiečiai išlygino (41:41) ir net persvėrė rezultatą savo naudai (46:44). Tačiau aikštės šeimininkai, palaikomi 5400 aistruolių armijos, likus žaisti 3 minutes sugebėjo atitrūkti (69:60) ir nebepaleisti pergalės iš rankų. „Neptūno“ žaidėjai per šią dvikovą suklydo 15 kartų, varžovai – 7.

Pasak D. Adomaičio, pirmą rungtynių dalį auklėtiniams nepavyko įgyvendinti tam tikrų dalykų, kuriuos jis akcentavo. „Dėl mūsų klaidų varžovai pelnė daug lengvų taškų. Viskas susideda iš smulkmenų, ir tai nulemia rungtynių baigtį, – kalbėjo klaipėdiečių treneris. – Po ilgosios pertraukos geriau kovojome dėl atšokusių kamuolių. Žinojome, kad Bruno Cerella yra geras metikas, tačiau žaidėjai du kartus ėjo saviškiams į pagalbą ir jis mus nubaudė. Patys kalti. Pritrūko geresnės rotacijos, disciplinos.“

Kitą antradienį 19.45 val. „Neptūnas“ ir „Emporio Armani“ susikaus Klaipėdoje.

Milano „Emporio Armani“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 79:71 (24:21, 17:12, 12:22, 26:17). „Emporio Armani“: J. McLeanas (9 atk. kam.) ir K. Simonas po 15 tšk., M. Mačvanas 13, O. Lafayette'as ir B. Cerella po 11; „Neptūnas“: J. Grantas 15 (12 atk. kam.), D. Zavackas ir D. Ewingas po 14, M. Mažeika 10, A. Šikšnius 9, T. Baderis 6.

Berlyno „Alba“ – Salonikų „Aris“ 82:67 (21:20, 17:17, 20:21, 24:9).