„Neptūnas“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą

2014 10 26 19:20
Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

BEKO-LKL čempionate pirmąjį pralaimėjimą patyrė Klaipėdos „Neptūno“ (7-1) krepšininkai, jie namuose 73:65  (24:18, 9:8, 18:14, 20:23) nusileido Vilniaus „Lietuvos rytui“ (7-1).

Svečiai susitikimą pradėjo „sausa“ atkarpa 7:0. Aikštelės šeimininkų taškų sąskaitą baudų metimais atidarė Donatas Zavackas, tačiau jau kitoje atakoje tritaškį pataikė Gediminas Orelikas. Deividas Gailius neleistinu būdu sustabdė svečių greitą ataką ir buvo nubaustas nesportine pražanga. Šia situacija pasinaudoję vilniečiai nutolo 22:12. Kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkai sumažino deficitą, tačiau po 10 minučių kovos persvara buvo „Lietuvos ryto“ pusėje – 24:18.

Žiūrovus iš savo vietų antro kėlinio pradžioje pakėlė Arno Butkevičiaus dėjimas (20:24). Nesportine pražanga buvo nubaustas ir vilniečių gynėjas Adas Juškevičius, tačiau šia situacija aikštelės šeimininkai iki galo nepasinaudojo (22:27). Ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Lietuvos ryto“ krepšininkai ir po dviejų kėlinio buvo priekyje – 26:33.

Trečią kėlinį ir vėl sėkmingiau pradėjo svečiai: dvitaškį pataikė Antanas Kavaliauskas, iš toli vėl taiklus buvo G.Orelikas (26:40). Deivido Gailius ir Martyno Mažeikos taškai sumažino klaipėdiečių deficitą iki vienženklio (31:40). Tačiau euforija greitai dingo, nes iš toli ir vėl pataikė G.Orelikas bei sugrąžino dviženklį pranašumą (36:49).

D.Zavackas ketvirtą kėlinį pradėjo tritaškiu, tačiau Virginijaus Šeškaus auklėtiniai greitai vėl susigrąžino 14 taškų pranašumą (47:61). Valdas Vasylius pataikė tritaškį su varžovo pražanga ir „Neptūnas“ bandė kilti į lemiamą šturmą (63:69). Tačiau vilniečiai atsilaikė ir nepralaimėjusių komandų BEKO-LKL čempionate nebeliko.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 11 tšk., Donatas Zavackas 10 tšk., Egidijus Dimša 9 tšk., Martynas Mažeika 8 tšk., Arnas Butkevičius 8 tšk.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 21 tšk. (6/9 trit.), Artūras Valeika 14 tšk., Travisas Leslie 11 tšk.