„Neptūnas“ per pratęsimą palaužė „Lietuvos rytą“

2015 05 18 20:43
Rungtynių akimirka. Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Klaipėdos “Neptūnas” pirmadienio vakarą „Švyturio“ arenoje, stebint daugiau nei 5 tūkst. krepšinio sirgalių, po pratęsimo rezultatu 107:101 patiesė „Lietuvos rytą“ ir išlygino Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijos iki trijų pergalių rezultatą – 1:1.

.„Neptūnas“ dvikovą pradėjo kovingai nusiteikę ir po Deivido Gailiaus tolimo šūvio ir dviejų Simo Galdiko taškų išsiveržė į priekį – 5:0 bei iki 19 rungtynių minutės nuolat buvo priekyje (17:11, 29:21, 37:30). Nors vilniečiai ir buvo persvėrę rezultatą – 45:42, tačiau į didžiąją pertrauką komandos iškeliavo klaipėdiečiams pirmaujant minimaliu skirtumu – 48:47.

Dar neįpusėjus trečiajam kėliniui po 5 iš eilės Gedimino Orelio taškų „Lietuvos rytas“ persvėrė rezultatą savo naudai – 54:48, dar po kelių akimirkų susikrovė ir dviženklį pranašumą – 60:50.

Kovingieji neptūniečiai dar sugebėjo atkurti rungtynių intrigą – ketvirtajame kėlinyje po įspūdingo Arno Butkevičiaus dėjimo į krepšį, baudos ir tolimo šūvio komandas skyrė vos 4 taškai – 75:79.

Iki dvikovos pabaigos likus 3 min. po Mustafa Shakuro tritaškio metimo „Neptūnas“ priartėjo iki minimumo - 85:86.

Kitoje atakoje tas pats M. Shakuras galėjo persverti rezultatą Klaipėdos ekipos naudai, tačiau nepataikė iš po krepšio.

Iki rungtynių pabaigos likus 9 sekundėms vilniečių pranašumas buvo vos 2 taškai – 94:92 ir „Neptūnas“ turėjo kamuolį savo rankose bei progą tą išnaudojo Martynas Mažeika, išplėšęs pratęsimą – 94:94.

Čia jau neptūniečiai dominavo: po Donato Zavacko tolimo šūvio išsiveržė į priekį – 97:94 ir pergalės iš rankų jau nebepaleido. Iki pratęsimo pabaigos likus 1 min. 32 sek. Mustafa Shakuras dėjimu į krepšį (103:97) privertė iš savo vietų pakilti „Švyturio“ arenoje susirinkusius tūkstančius krepšinio sirgalių.

Priminsime, kad pirmosios serijos rungtynės, vykusios Vilniuje, baigėsi „Lietuvos ryto“ pergale - 88:79.

Trečiosios serijos rungtynės vyks gegužės 20 d. (trečiadienį) 18.30 val. Vilniuje, ketvirtosios – gegužės 23 d. (šeštadienį) 18.15 val. Klaipėdoje. Jei reikės penktųjų rungtynių, jos vyks gegužės 25 d. (pirmadienį) 18.30 val. Vilniuje. Visas šias pusfinalio rungtynes tiesiogiai transliuos LRT televizija.

2014-2015 m. LKL reguliariajame čempionate "Neptūnas" iškovojo 31 pergalę ir patyrė 9 pralaimėjimus bei užėmė trečiąją vietą. "Lietuvos rytas" su 35 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais liko antras.