„Neptūnas“ pirmoje rungtynių dalyje susitvarkė su „Šiauliais“

2015 04 08 21:13
Šarūno Dužino/bcneptunas.lt nuotrauka

BEKO-LKL čempionate „Neptūno“ (29-6) krepšininkai namuose atlaikė „Šiaulių“ (16-18) šturmą ir iškovojo pergalę rezultatu 90:77 (26:19, 28:22, 18:20, 18:16) ir toliau žengia trečioje turnyro lentelės vietoje.

Rungtynes Donato Zavacko inicijuotu spurtu pradėjo „Neptūnas“ (7:0). Pirmuosius svečių taškus pelnė Rokas Giedraitis (7:2). Deividas Gailius smeigė du tritaškius, po kurių skirtumas pirmą kartą išaugo iki dviženklio (21:10). Kėlinį dvitaškiu baigė Modestas Kumpys – 26:19.

Antrojo ketvirčio pradžioje Mindaugas Girdžiūnas taikliomis baudomis atstatė dviženklį pranašumą (30:19). Po dar vieno klaipėdiečių tritaškio skirtumas pasiekė 15 taškų (49:34). Į visus „Šiaulių“ bandymus priartėti „Neptūnas“ atsakė tolimais metimais (52:37). Ilgąją pertrauką, po itin rezultatyvių pirmųjų dviejų kėlinių, pakilesnėmis nuotaikomis pasitiko aikštės šeimininkai – 54:41.

Po ilgosios pertraukos „Šiauliai“ pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino atsilikimą (54:46). M.Girdžiūnas pataikė tritaškį ir grąžino turėtą persvarą, tačiau penkiais taškais atsakė R.Giedraitis (66:59). Kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ pelnė 6 taškus be atsako ir lemiamą ketvirtį pasitiko turėdamas saugų pranašumą – 72:61.

Ketvirtą kėlinį komandos pradėjo apsikeisdamos taikliais tolimais metimais (75:64). Beveik dvi minutes trukusį abiejų komandų taškų badą nutraukė Valdas Vasylius (76:64). Svečiai surengė spurtą 7:0 ir pavojingai priartėjo (76:71). Spurtu atsakė ir „Neptūnas“ (84:71). Likusį laiką „Šiauliai“ nesėkmingai bandė priartėti ir pergalę šventė aikštės šeimininkai – 90:77.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 18 tšk., Martynas Mažeika 13 tšk., Mindaugas Girdžiūnas 12 tšk. 9 rez. perd., Ivanas Nelyubovas 10 tšk., Valdas Vasylius ir Arnas Butkevičius po 9 tšk., Donatas Zavackas 8 tšk.

„Šiauliai“: Rokas Giedraitis 24 tšk. 9 išpr. praž., Julius Jucikas 14 tšk., Gintaras Leonavičius 9 tšk., Rolandas Alijevas 8 tšk.