"Neptūnas" rungtynių pabaigoje nusileido "Žalgiriui"

2015 01 18 18:20
Šarūno Dužino nuotrauka

Sekmadienį “Švyturio” arenoje didžiąją rungtynių dalį prieš Lietuvos čempioną Kauno “Žalgirį” pirmavęs Klaipėdos “Neptūnas” pačioje rungtynių pabaigoje pralaimėjo - 76:80.

Rungtynių pradžioje po 4 žalgiriečio Artūro Gudaičio taškų ir 2 neptūniečio Simo Galdiko taškų priekyje buvo svečiai – 4:2, tačiau netrukus “Neptūnas” pademonstravo uraganišką puolimą: sužaidė atkarpą 17:2 ir pirmojo kėlinio viduryje pirmavo net 13 taškų skirtumu – 19:6.

Spurto iniciatoriai buvo Martynas Mažeika ir Donatas Zavackas, o netrukus dvi paeiliui atakas sėkmingai iš po krepšio užbaigė Deividas Gailius bei dvi baudas pataikė “Neptūno” legionierius Mustafa Shakuras.

Žalgiriečiai prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą sumažino atsilikimą iki 8 taškų – 18:26, o antrojo kėlinio pradžioje sausakimša “Švyturio” arena tiesiog ūžė iš nuostabos, kadangi techninė pražanga buvo skirta neptūniečiui Justui Sinicai. Šia situacija žalgiriečiai pasinaudojo ir išlygino rezultatą – 26:26.

Netrukus neptūniečiai vėl pirmavo - 34:29, 36:30, tačiau prieš pat didžiąją pertrauką svečiai minimalia persvara išsiveržė į priekį - 41:40.

Trečiąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo spurtu 7:0, trūktelėjo į priekį 47:41 ir privertė „Žalgirio“ trenerį Gintarą Krapiką prašyti minutės pertraukėlės. Netrukus dar du taškus iš po krepšio pridėjo Mustafa Shakuras ir „Neptūno“ pranašumas jau buvo 8 taškai - 49:41.

Trečiojo kėlinio septintąją minutę, stabdydamas greitą neptūniečių ataką, nesportinę pražangą užsidirbo Lukas Lekavičius. Mindaugas Girdžiūnas pataikė du baudos metimus (55:47) ir dar tritaškiu galėjo žalgiriečius nubausti Arnas Butkevičius, tačiau niekieno nedengiamas žaidėjas į krepšį nepataikė.

Trečiasis kėlinys baigėsi „Neptūnui“ pirmaujant 6 taškais - 59:53.

Visgi ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai po Artūro Milaknio tritaškio išsiveržė į priekį - 63:62 ir kurį laiką pirmavo 2-4 taškais buvo priekyje.

Iki rungtynių pabaigos likus 38 sekundėms Mindaugas Girdžiūnas atsilikimą sumažino iki minimumo – 74:75, neptūniečiai dar bandė stabdyti rungtynių laiką pražangomis, tačiau dvikovos išgelbėti nebepavyko.

„Žalgiris“: J.Andersonas 16 (6 atk. kam.), A.Gudaitis 14 (4/5 dvit., 2 per. kam.), A.Milaknis 14, R.Javtokas 9 (8 atk. kam.), D.Songaila 6, E.Ulanovas 6 (4 rez. perd.), L.Lekavičius 4 (2 per. kam.), S.Vene 4, T.Dimša 3, W.Cherry 2, P.Jankūnas 2 (6 atk. kam.), V.Kariniauskas 0.

„Neptūnas“: M.Mažeika 16 (7/11 dvit.), M.Girdžiūnas 14 (2 per. kam.), D.Gailius 14 (5/8 dvit.), M.Shakuras 10 (4 rez. perd., 2 per. kam.).