„Nevėžis“ iškovojo pirmą sezono trofėjų

2013 09 30 6:00
Keturis tritaškius pataikęs T.Brazeltonas padėjo „Nevėžiui“ laimėti Baltijos taurę. bcnevezis.lt nuotrauka

Dvi dienas naujoje Kėdainių miesto arenoje vykusiame Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Vikondos“ taurės turnyre čempionais tapo šeimininkai „Nevėžio“ krepšininkai.

Gintaro Leonavičiaus auklėtiniai finale 82:64 įveikė Estijos vicečempionę Tartu „Rock“. Bronzos medalius prieš tai vykusioje dvikovoje iškovojo „Ventspils“ ekipa, ji mažajame finale 63:59 įveikė Prienų klubą „TonyBet“.

Finalo dvikovą aktyviau pradėjo šeimininkai – sužaidus tris minutes pirmavo 4:0. Tiesa, „Rock“ krepšininkai greitai pajuto žaidimo ritmą ir po dviejų minučių perėmė iniciatyvą į savo rankas (7:4), o kėlinį laimėjo 13:12.

Antrajame kėlinyje įspūdingą individualų šou surengė kėdainiškių puolėjas Vilmantas Dilys, jis pelnė 10 taškų iš eilės, inicijavo šeimininkų spurtą 12:0, o komanda išsiveržė į priekį 32:21. Trečiame kėlinyje V.Dilys dar priedėjo aštuonis taškus iš eilės ir „Nevėžio“ persvara išaugo iki 14 taškų (47:33). Estafetę iš V.Dilio perėmė Tyronas Brazeltonas, įsūdę net tris tolimus šūvius paeiliui – 56:35. Tad paskutinis kėlinys tebuvo formalumas.

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų rungtyniavęs V.Dilys surinko 18 taškų (6 atk. kam., 3/6 tritaškiai) ir buvo pripažintas naudingiausiu turnyro žaidėju. T.Brazeltonas pridėjo 15 taškų. „Rock“ gretose išsiskyrė lietuvis Augustas Pečiukevičius, pelnęs 12 taškų.

Pernai BBL taurę netikėtai laimėjo estai – Rakverės klubas „Tarvas“, užpernai triumfavo Rygos VEF, 2010-aisiais – „Rock“, 2009-aisiais – Kauno „Žalgiris“, 2008-aisiais – Vilniaus „Lietuvos rytas“.

BBL TAURĖ

FINALAS

Kėdainių „Nevėžis“ – Tartu „Rock“ 82:64 (12:13, 20:12, 33:19, 17:20). V.Dilys 18 tšk. (6 atk. kam., 3–3/6), T.Brazeltonas 15 (6 rez. perd., 3–4/5), V.Dabkus 13, G.Leonavičius 11 (9 atk. kam.); A.Pečiukevičius 12 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), V.Simpsonas 11.

DĖL 3 VIETOS

„Ventspils“ – Prienų „TonyBet“ 63:59 (18:15, 19:18, 14:5, 12:21). M.Gulbis 15, S.Valteris 13, A.Vairogas ir K.Fyberis po 7; D.Šalenga ir Ž.Janavičius po 11, M.Linkevičius 10.

PUSFINALIAI

„Rock“ – „Ventspils“ 71:68 (16:17, 13:15, 24:16, 18:20). A.Pečiukevičius 15 (8 atk. kam.), U.Lukovičius 12, T.Eichfussas 11, G.Dorbekas 10; R.Zakis 13, J.Timma ir L.Williamsas po 10.

„Nevėžis“ – „TonyBet“ 85:72 (19:21, 25:21, 26:15, 15:15). A.Šikšnius 17, S.Buterlevičius 15 (3–3/10, 9 atk. kam.), G.Leonavičius ir V.Dilys po 14, V.Dabkus 12; Ž.Janavičius 14 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), V.Čepukaitis ir D.Šalenga po 13, A.Valeika 11 (6 atk. kam.).