„Nevėžis“ ketvirtajame kėlinyje palaužė „Dzūkiją“

2016 01 20 14:27
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

„Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate svarbią pergalę iškovojo „Nevėžio“ ekipa. Ramūno Cvirkos auklėtiniai namuose 91:81 (24:20, 18:21, 19:19, 30:21) įveikė turnyro lentelės kaimynę – „Dzūkijos“ ekipą.

Rungtynių pradžia. Susitikimą abi komandos pradėjo palaikydamos aukštą rungtynių tempą bei rezultatyviai atakuodamos krepšį, tad sužaidus 3 minutes rezultatas buvo lygus (6:6). Kėliniui įpūsėjus „Nevėžis“ turėjo nežymų pranašumą (11:9), o po pirmųjų 10 žaidimo minučių toliau pirmavo Kėdainių ekipa – 24:20.

Spurtas. Antrame kėlinyje sužaidus 3 minutes Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkai atsilikinėjo (25:30), tačiau tada surengė spurtą 10:0 ir įpūsėjus ketvirčiui išsiveržė į priekį (35:30).

Blokuoti metimai. Per pirmą rungtynių pusę Alytaus „Dzūkija“ „stogavo“ 3 varžovų metimus ir visus 3 kartus pasižymėjo skirtingi žaidėjai. Aikštelės šeimininkai per pirmas 20 žaidimo minučių blokuoti metimų nesugebėjo.

Klaidos. Pirmoje rungtynių dalyje tiek Kėdainių „Nevėžis“, tiek Alytaus „Dzūkija“ suklydo po 9 kartus, o bendras rungtynių rezultatas po 20 žaidimo minučių buvo taip pat beveik identiškas – 42:41 kėdainiškių naudai.

Baudų metimai. Per pirmą susitikimo pusę aikštelės šeimininkai puikiai metė nuo baudų metimo linijos. Jie iš 12 baudų pataikė 11 (92 % taiklumas), tuo tarpu Alytaus ekipa metė 18 baudų ir sėkmingi buvo 13 metimų (72 % taiklumas).

Lemiamas kėlinys. Aikštelės šeimininkams pergalė garantavo puikiai sužaistas paskutinis rungtynių ketvirtis, kai jie pataikė du svarbius tolimus metimus ir nutolo. Per likusį laiką svečiai nesugebėjo pakeisti rungtynių eigos.

Gvezdauskas. Būtent šio krepšininko dėka Kėdainių „Nevėžis“ ketvirtame kėlinyje sudaužė visas varžovų viltis ir iškovojo pergalę. Lietuvis šiose rungtynėse iš viso pelnė net 32 taškus, o jo pataikymas taip pat buvo įspūdingas: (8/9 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai, 4/4 baudų metimai).

„Nevėžis“: Darius Gvezdauskas 32 tšk, Vaidotas Volkus 17 tšk, Mindaugas Kupšas 14 tšk, Ernestas Ežerskis 10 tšk, Tayloras Kingas ir Oleksandras Kolchenko po 8 tšk.

„Dzūkija“: Julius Jucikas 27 tšk, Linas Lekavičius 11 tšk, Jeffrey Robinsonas 10 tšk, Giedrius Gustas 9 tšk.