„Nevėžis“ metė iššūkį „Lietuvos rytui“

2015 01 03 19:08
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

BEKO-LKL čempionate Kėdainių „Nevėžio“ (3-17) krepšininkai daugiau nei tris kėlinius kaip lygūs su lygiais kovojo su Vilniaus „Lietuvos rytu“ (16-3), tačiau sostinės krepšininkai ketvirtajame kėlinyje su šešiese žaidusiais svečiais sugebėjo susitvarkyti ir laimėjo 98:74 (18:21, 29:18, 19:25, 32:10).

Svečiai iš Kėdainių rungtynes pradėjo netikėtai gerai ir sužaidus kiek daugiau nei pusę pirmojo ketvirčio pirmavo prieš sostinės ekipą 13:10. Kėliniui bėgant į pabaigą „Nevėžio“ persvara buvo pasiekusi šešis taškus (21:15), tačiau prieš pat sireną tritaškį pataikęs Billy Baronas skirtumą sušvelnino – 18:21.

„Lietuvos ryto“ gynėjas tęsė savo solo šou ir antrajame kėlinyje, per tris minutes pelnydamas dar aštuonis taškus ir padėdamas vilniečiams rezultatą persverti –29:27. Baronui prisėdus ant atsarginių žaidėjų suolelio, puolime iššovė ir komandos kapitonas Martynas Gecevičius, po kurio tritaškių „Lietuvos ryto“ pranašumas išaugo iki 39:32. Pirmąją rungtynių pusę sostinės krepšininkai baigė pirmaudami 47:39.

Trečiajame kėlinyje Vilniaus komanda buvo padidinusi savo atotrūkį iki dviženklio ir po dviejų Gedimino Oreliko baudos metimų pirmavo 57:43. Tačiau kėdainiečiai parodė charakterį ir, laimėję atkarpą 19:9, ketvirtį baigė atsilikinėdami vos dviem taškais – 64:66.

Puikias rungtynes žaidžiantis Justas Tamulis ketvirtojo kėlinio pradžioje rezultatą išlygino, tačiau vilniečiai atsakė penkiais tolimais metimais bei susigrąžino iniciatyvą – 81:70, o vėliau persvarą padidino ir iki 20 taškų ribos (94:74) bei šventė pergalę.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 27 tšk. (5/8 trit., 9 atk. kam., 5 išpr. praž.), Martynas Gecevičius 20 tšk. (6/9 trit., 9 atk. kam., 8 rez. perd., 4 kl), Billy Baronas 14 tšk. (4/9 trit., 6 rez. perd.), Mindaugas Lukauskis 11 tšk., Antanas Kavaliauskas 9 tšk.

„Nevėžis“: Justas Tamulis 17 tšk., Thomasas Ray Davisas 15 tšk. (13 atk. kam., 4 rez. perd.), Lukas Brazdauskis 14 tšk. (5 atk. kam.), Rytis Biliartas 14 tšk., Roderickas Camphoras 8 tšk.