„Nevėžis“ palaužė „Mažeikius“

2014 10 09 20:26

BEKO-LKL čempionate pirmąją pergalę namuose pavyko iškovoti Kėdainių „Nevėžio“ klubui. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai rezultatu 69:65 (11:13, 17:17, 21:15, 20:20) įveikė lygos debiutantę, „Mažeikių“ ekipą.

Rungtynių pradžioje taškus dažniausiai nuo baudų metimos linijos rinkęs „Nevėžis“ sužaidus tris minutes buvo priekyje (5:4), tačiau svečiai iš Mažeikių pelnė septynis taškus iš eilės šovė į priekį – 11:5. Mažeikiškiai pirmąjį kėlinį baigė pirmaudami 13:11.

Antrąjį kėlinį „Mažeikiai“ pradėjo dar dar vienu spurtu. Jie atkarpą laimėjo rezultatu 6:0 ir padidino pranašumą iki 19:11. Tačiau „Nevėžio“ krepšininkai padėtį stabilizavo ir vėl sumažino skirtumą iki dviejų taškų (18:20), o netrukus jau ir išsiveržė į priekį, Vaidotui Volkui pelnius du taškus iš po krepšio – 25:24. Vis dėlto, po dviejų nerezultatyvių kėlinių „Mažeikiai“ prieš „Nevėžį“ pirmavo 30:28.

Nors po ilgosios pertraukos pirmuosius taškus pelnė „Nevėžio“ krepšininkai, mažeikiškiai dar kartą spurtavo ir nutolo penkiais taškais (35:30). Tačiau „Mažeikių“ krepšininkai įkrito į duobę ir tris minutes nesugebėjo pelnyti nė taško. Tuo pasinaudojusi „Nevėžio“ ekipa spurtavo 10:0 ir nutolo penkiais taškais (42:37). Po trijų kėlinių keturiais taškais priekyje jau buvo „Nevėžis“ – 49:45.

Prabėgus keturioms minutėms ketvirtajame kėlinyje „Nevėžio“ krepšininkai padidino pranašumą iki aštuonių taškų (54:46). Tačiau į šį spurtą iš karto reagavo „Mažeikių“ ekipa ir skirtumas sumažėjo iki keturių taškų (54:50). Svečiams buvo pavykę sumažinti deficitą iki vieno taško (56:57), tačiau kėdainiškai vėl šiek tiek nutolo (62:58). Camphoras pelnė du taškus su pražanga ir komandas jau skyrė septyni taškai (65:58). Likus minutei „Mažeikiai“ atsiliko penkiais taškais – 60:65. Iki kėlinio pabaigos likus 17 sekundžių kamuolį rankose turėjo „Mažeikių“ krepšininkai. Arvydas Gydra pataikė tolimą metimą ir skirtumas sumažėjo tik iki dviejų taškų (65:67). Dramatiška rungtynių pabaiga sėkmingiau susiklostė „Nevėžio“ krepšininkams. Jie šventė pirmąją pergalę namuose – 69:65.

„Nevėžis“: A. Aleksandrovas 16 tšk.,R. Camphoras ir V. Volkus (9 atk. kam.) po 15 tšk., Š. Kulevičius 11 tšk.

„Mažeikiai“: R. Petrauskas 17 tšk., P. Beliavičius (9 atk. kam.) 13 tšk., E. Žukauskas (7 atk. kam.) ir D. Tarvydas po 10 tšk.