„Nevėžis“ pirmą pergalę iškovojo Pasvalyje

2014 09 28 19:03
KK "Nevėžis" nuotrauka

Kėdainių „Nevėžio“ (1/1) krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę 2014–2015 metų sezone. Lemiamame ketvirtyje galingą spurtą surengę, o vėliau agresyvų ir kietą varžovų spaudimą atlaikę Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susitikime svečiuose rezultatu 95:84 (18:25, 16:11, 31:22, 30:26) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (1/1) krepšininkus.

Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių aikštelėje užvirė atkakli kova taškas į tašką. Kėliniui įpusėjus rezultatas buvo lygus – 10:10. Vis tik po keletos akimirkų taiklūs Žygimanto Skučo ir Aido Viskonto tolimi metimai leido šeimininkams atitrūkti 16:10. „Nevėžio“ krepšininkams pavyko deficitą sumažinti iki 2 taškų (14:16), tačiau kėlinio pabaiga susiklostė nesėkmingai (18:25).

Situacija ėmė taisytis antrojo kėlinio pabaigoje. Taiklūs „Nevėžio“ komandoje debiutavusio Igno Ramašausko ir ekipos legionieriaus Markuso Monroe metimai inicijavo Kėdainių ekipos spurtą, po kurio rezultatas vėl tapo lygus – 34:34.

Po didžiosios pertraukos itin sudėtingu, tačiau taikliu metimu su pražanga 10-ąjį tašką pelnė Andrius Aleksandrovas (37:39). Netrukus pirmąjį komandos tolimą metimą susitikime pataikęs Vaidotas Volkus rezultatą vėl išlygino (40:40), o Rodericko Camphoro taiklūs baudos metimai po labai ilgos pertraukos išvedė kėdainiečius į priekį – 42:40. Amerikiečio individualus solo šou tęsėsi – jis smeigė du tritaškius į „Pieno žvaigždžių“ krepšį (48:44). Netrukus V.Volkus pelnė dar 5 taškus paeiliui, leidusius „Nevėžiui“ atitrūkti 53:48. Įsisiautėjęs M.Monroe, likus žaisti tris minutes, padidino svečių persvarą iki 7 taškų (59:52). Ketvirtį baigė kurioziškas, tačiau taiklus pirmą kartą susitikime aikštelėje pasirodžiusio Ryčio Biliarto metimas (65:58).

Lemiamą kėlinį sėkmingai pradėjo savo sugebėjimus žaisti „vienas prieš vieną“ įrodinėjęs A.Aleksandrovas (72:64). Po kelių akimirkų R.Camphoras svečių persvarą padidino iki dviženklės – 74:64. Galiausiai, sužaidus pustrečios minutės, Pasvalio arenos krepšio lanko tvirtumą įspūdingu dėjimu patikrino Thomasas Davisas (76:64).

Įtampa į rungtynes sugrįžo įpusėjus ketvirtajam kėliniui. Kėdainiečiai susidūrė su problemomis įveikiant agresyvią ir kietą varžovų gynybą, o pasvaliečiai spurtavo ir, likus žaisti 3 minutes, skirtumą sumažino iki 6 taškų (74:80). Iniciatyvos „Nevėžio“ gretose ėmėsi V.Volkus, kurio 4 taškai neleido „Pieno žvaigždėms“ priartėti. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę pasvaliečių deficitas siekė vos 4 taškus (80:84). Tačiau sėkmingai mačo pabaigą sužaidę kėdainiečiai iškovojo įtikinamą pirmąją pergalę sezone – 95:84.

Sunkiai sulaikomas Kėdainių komandoje buvo V.Volkus, įsūdęs 23 taškus (5/6 dvitaškiai) ir atkovojęs 9 kamuolius. 18 taškų prie pergalės pridėjo A.Aleksandrovas (4/5 dvitaškiai), po 16 – R.Camphoras (2/3 tritaškiai) ir M.Monroe (6/14 dvitaškiai, 5 atk. kam., 6 rez. perd.), po 8 taškus įmetė Th.Davisas (0/4 tritaškiai) ir I.Ramašauskas (3/4 dvitaškiai), 4 – Aurimas Adomaitis (6 atk. kam.).

„Pieno žvaigždžių“ gretose 21 tašką surinko A.Viskontas (6 rez. perd.), po 19 – Tauras Jogėla (2/9 tritaškiai) ir Evaldas Kairys (10 atk. kam.).

Kitas rungtynes „Nevėžio“ krepšininkai žais rugsėjo 30 dieną, antradienį, svečiuose su Klaipėdos „Neptūno“ komanda.