„Nevėžis“ po pratęsimo nugalėjo „Dzūkiją“

2014 03 27 15:44
Kėdainių "Nevėžio" klubo nuotrauka

Gyvybiškai svarbiose Lietuvos krepšinio lygos (BEKO LKL) rungtynėse dėl vietos atkrintamosiose varžybose Kėdainių "Nevėžis" po pratęsimo 70:69 nugalėjo Alytaus "Dzūkiją" bei pakilo į devintą turnyro vietą.

Rungtynių pradžioje dzūkus nokautavo kėdainiečiai Gintaras Leonavičius ir Aurimas Adomaitis, kurie vos per septynias minutes rungtynių pradžioje kartu pelnė 15 taškų bei savo komandai padėjo įgyti 9 taškų persvarą.

Tačiau tada iniciatyvos ėmėsi BEKO LKL "Žvaigždžių dienos" dalyvis Giedrius Staniulis. Jo 9 pelnyti taškai ir 11 atkovotų kamuolių iki didžiosios rungtynių pertraukos leido Mindaugo Lukošiaus auklėtiniams rezultatą išlyginti.

Apskirtai, pirmoje rungtynių dalyje dzūkai tiesiog dominavo po krepšiais (26 - 14), tačiau nepataikė nei vieno tolimo metimo iš šešių bandymų.

Ta netaikli serija buvo nutraukta pačioje trečiojo ketvirčio pradžioje, kai dviem taikliais šūviais "Dzūkija" įgijo šešių taškų pranašumą, o netrukus ir devynių.

G.Staniulis, savo ruožtu, toliau sėkmingai kovojo dėl atšokusių kamuolių. Ketvirtą antrojo kėlinio minutę jo sąskaitoje buvo jau 14, o po rungtynių - 19. Tai naujasis šio sezono atkovotų kamuolių rekordas.

Geriausias rungtynes vilkėdamas "Dzūkijos" marškinėlius sužaidė Šarūnas Vingelis, kuris savo sąskaitą atidarė tik trečiojo kėlinio paskutinę minutę.

"Nevėžis" irgi turėjo savo "arkliuką" - A.Adomaitį, per tris kėlinius pelniusį 13 taškų.

Ketvirtasis ketvirtis prasdėjo kėdainiečiams turint šešių taškų deficitą, o jame sužaidus keturias minutes - net dešimt.

Visgi, aikštės šeimininkai sugebėjo rezultatą išlyginti, o lemiamus baudų metimus, likus žaisti penkias sekundes, sumetė Vidas Ginevičius.

Pratęsimas prasidėjo keturiais aikštės šeimininkų taškais, tačiau tada pralaimėjo atkarpą 1:6.

Pergalingus taškus dvitaškiu metimu pelnė Šarūnas Kulevičius, o paskutinis rungtynių metimas, kurį atliko Šarūnas Vingelis buvo netikslus.

Rezultatyviausi "Nevėžio" žaidėjai: G.Leonavičius 16, A.Adomaitis 13, T.Jogėla 12 (10 atkovotų kamuolių), Žydrūnas Kelys 11.

"Dzūkijai" daugiausiai taškų pelnė: G.Staniulis 17 taškų (19 atkovotų kamuolių), Š.Vingelis 16, A.Lapeta 11.