„Olympiacos“ – Eurolygos finale

2015 05 15 21:22

Beveik visų rungtynių metu pro šalį šaudęs Vassilis Spanoulis lemiamu momentu įrodė lyderio vardą ir išplėšė Pirėjo „Olympiakos“ komandai pergalę Eurolygos pirmajame pusfinalyje.

Graikijos klubas po itin įtemptos kovos 70:68 (17:20, 18:16, 12:15, 23:17) dramatiškai palaužė Maskvos CSKA ekipą ir žengė į turnyro finalą.

Iki susitikimo pabaigos likus 7 sekundėms ir esant lygiam rezultatui 66:66, Spanoulis ryžosi atakuoti iš toli ir pataikė pusfinalio baigtį nulėmusį tritaškį – 69:66.

Paskutinėmis sekundėmis baudų metimais apsikeitė Nando De Colo ir Kostas Sloukas, o lemiamos atakos metu CSKA suklydo ir padovanojo varžovams pergalę.

Įdomu, jog taškus iš žaidimo Spanoulis pradėjo rinkti tik ketvirtojo kėlinio pabaigoje, Maskvos klubui įgijus rekordinę 9 taškų persvarą – 63:54.

8 taškus paeiliui pelniusio triskart Eurolygos čempiono vedama Pirėjo ekipa per 2 minutes spurtavo net 13:0 ir įsiveržė į priekį – 66:63.

Kyle'o Hineso ir Sonny Weemso metimai leido CSKA iki mačo pabaigos likus pusei minutės išlyginti rezultatą – 66:66.

Vis tik lemiamą žodį tarė Spanoulis, per paskutinę mačo atkarpą surinkęs 11 taškų. Prieš tai graikas iš žaidimo prametė net 11 metimų iš eilės.