„Olympiakos“ išsaugojo Eurolygos karūną

2013 05 13 0:25
"Olympiakos" vėl Europos klubinio krepšinio viršūnėje. Reuters/Scanpix nuotrauka

Pirmajame kėlinyje savo šešėliuose tūnoję Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai išgyveno dežavu jausmą.

Čempiono titulą gynęs Graikijos klubas nepasimetė, kai varžovai susikrovė septyniolikos taškų pranašumą.

Komandinės dvasios vedami „Olympiakos“ žaidėjai atsitiesė ir Londono arenoje 100:88 nesileido nukarūnuojami Madrido „Real“ ekipos. Ispanijos vicečempionai finale žaidė po aštuoniolikos metų pertraukos.

Pirmajame kėlinyje „Olympiakos“ buvo pasiųsta į nokdauną – 10:27, tačiau antrajame kėlinyje spurtavo – 18:6 ir sumažino deficitą – 28:33.

Trečią kartą per savo karjerą naudingiausiu Eurolygos finalo ketverto turnyro žaidėju išrinktas Vassilis Spanoulis per pirmuosius du kėlinius nepelnė nė taško bei surinko -11 naudingumo balų.

Tačiau „Olympiakos“ lyderis iššovė antrojoje mačo dalyje, kai smeigė tris tritaškius paeiliui ir persvėrė rezultatą – 48:45.

Per du ketvirčius Spanoulis surinko 22 taškus ir buvo rezultatyviausias Eurolygos finalo žaidėjas.

Panašiu scenarijumi Pirėjo komanda triumfavo ir praėjusių metų Eurolygos finale, kuriame panaikino Maskvos CSKA devyniolikos taškų persvarą bei šventė pergalę – 62:61.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 22 (5/9 tritaškių), Acie Law 20 (11/13 baudų, 5 rez. perd.), Kyle‘as Hinesas 12, Kostas Sloukas 11, Pero Antičius 10.

„Real“: Rudy Fernandezas 21 (8/10 baudų), Sergio Rodriguezas 17 (11/12 baudų), Sergio Llullas 14 (4/8 tritaškių), Marcusas Slaughteris 9.

Eurolygos pusfinalyje „Olympiakos“ 69:52 eliminavo Maskvos CSKA komandą, o „Real“ 74:67 įveikė principinę varžovę „Barcelona“ ekipą.

Finale Madrido komandai nepadės nuo vasario pabaigos nerungtyniaujantis Martynas Pocius. Gynėjui buvo atlikta dešinės pėdos operacija.