„Olympiakos“ tritaškiais parbloškė „Barcelona“

2015 04 18 9:52

Pirėjo „Olympiakos“ tapo pirmaja komanda Eurolygos ketvirfinalyje, sugebėjusia iškovoti pergalę svečiuose. Graikijos ekipa 76:63 (15:10, 20:15, 21:20, 20:18) patiesė „Barcelona“ klubą ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 1:1.

Rungtynių pradžioje šeimininkams sunkiai sekėsi atrasti savo žaidimą ir kelius link varžovų krepšio, todėl po dviejų kėlinių katalonai nuo sėkmingai besigynusių svečių atsilikinėjo dviženkliu skirtumu – 25:35.

Po ilgosios pertraukos „Barcelona“ krepšininkai pagyvino puolimą bei šiek tiek išlygino žaidimą, tačiau puikiai iš toli atakavę graikai ketvirtojo kėlinio pradžioje laimėjo atkarpą 10:2 ir įgiję net 18 taškų pranašumą (68:50) privertė varžovus pamiršti pergalę.

48 procentų taiklumu (13/27) tritaškius metę „Olympiakos“ krepšininkai nutraukė „Barcelona“ 9 iš eilės Eurolygoje laimėtų rungtynių seriją.

„Olympiakos“: Giorgios Printezis 22 (9 atk. kam.), Vassilis Spanoulis 16, Vangelis Mantzaris 12.

„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 16, Ante Tomičius 14 (14 atk. kam.), Tomašas Satoransky 8.

„Real“ gramzdina „Anadolu Efes“

Madrido „Real“ – viena koja Eurolygos finaliniame ketverte. Pablo Laso auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje po atkaklios ir permaningos kovos 90:85 (22:16, 15:29, 26:21, 27:19) palaužė Stambulo „Anadolu Efes“ ir ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.

7 minutes aikštelėje praleidęs Jonas Mačiulis prie pergalės taškais neprisidėjo. Lietuvis prametė vieną tritaškį, atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, po kartą prasižengė bei suklydo.

Rungtynės tapo savotiška įspūdingus dvigubus dublius atlikusių įžaidėjų Sergio Lullo ir Thomaso Heurtelio dvikova. Llullas pelnė 18 taškų ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų. Heurtelio sąskaitoje – 16 taškų ir net 15 rezultatyvių perdavimų.

Mačą sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie pirmajame kėlinyje buvo įgiję dviženklį pranašumą 22:11. Vis tik antrajame kėlinyje turkai įspūdingai laimėjo atkarpą 23:3 ir patys įgijo solidžią persvarą – 34:25.

Po ilgosios pertraukos Stambulo ekipa pradėjo dominuoti ir vienu metu pirmavo net 62:45, tačiau „Real“ sugebėjo atsitiesti ir 5 minučių atkarpą laimėję 23:5 ketvirtojo kėlinio pradžioje persvėrė rezultatą – 68:67.

Ketvirtajame kėlinyje vyko atkakli kova, tačiau iniciatyvą savo rankose laikė „Anadolu Efes“. Vis dėlto, likus žaisti pusantros minutės iš toli pataikęs Rudy Fernandezas sumažino „Real“ deficitą (80:82), o prasidėjus paskutinei mačo minutei tritaškį smeigęs Felipe Reyesas ir persvėrė rezultatą – 83:82.

Mačo pabaigoje klaidas dariusiems bei pro šalį atakavusiems turkams teko gelbėtis pražangomis, tačiau 5 baudų metimus iš 6 paskutinėmis sekundėmis sumetęs Sergio Rodriguezas užtikrino Madrido komandai pergalę.

„Real“: Sergio Llullas 18 (12 rez. perd.), Rudy Fernandezas 15, Kelvinas Riversas 14, Sergio Rodriguezas 11, Andresas Nočioni 10.

„Anadolu Efes“: Nenadas Krstičius 23, Thomasas Heurtelis 16 (15 rez. perd.), Cedi Osmanas 12, Stratos Perperoglou ir Dario Šaričius po 11.