„Pacers“ pratęsė sezoną

2014 05 29 7:57
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Indianos „Pacers“ lyderis Paulas George'as NBA Rytų konferencijos pusfinalio penktosiose rungtynėse pelnė net 30-čia taškų daugiau nei LeBronas Jamesas ir atvedė savo ekipą į antrąją pergalę šioje serijoje. Iš viso 37 taškus pelniusio George'o komanda namuose 93:90 (22:16, 11:26, 31:15, 29:33) įveikė Majamio „Heat“ ir sušvelnino serijos rezultatą 2-3. Dabar serija kelsis vėl į Majamį.

Rungtynes „Heat“ krepšininkai ir vėl pradėjo mažos sudėties. Chrisas Boshas rungtyniavo vidurio puolėjo pozicijoje, o Rashardas Lewisas – sunkiojo krašto puolėjo. Pastarasis krepšininkas ypač daug grėsmės „Pacers“ gynybai kėlė nuo tritaškio linijos. Krepšininkas pataikė 6/9 tritaškių.

Jau pirmajame kėlinyje Jamesas užsidirbo dvi asmenines pražangas ir anksti turėjo atsisėsti ant suolo. Ant parketo pasirodęs antrajame kėlinyje, „Heat“ lyderis netrukus dar kartą pažeidė taisykles ir vėl turėjo palikti aikštelę. Trečiajame kėlinyje sužaidus apie 4 minutes, scenarijus ir vėl pasikartojo – Jamesas prasižengė ketvirtąjį kartą ir trečią sykį buvo priverstas palikti aikštelę, kurioje vėl pasirodė jau tik prasidėjus paskutiniam rungtynių ketvirčiui.

Iki ketvirtojo kėlinio krepšininkas buvo pelnęs vos 2 taškus. Paskutiniajame ketvirtyje, išskyrus kelis blykstelėjimus, Jamesas neatrodė užtikrintai.

Tiek trečiajame, tiek ketvirtajame kėliniuose Majamio klubui koją kišo nuolatos prarandami kamuoliai. Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei 9 minutėms, po eilinio prarasto kamuolio „Heat“ jau atsliko dviženkliu taškų skirtumu – 66:77.

Vis dėlto, likus 3 minutėms ir 42 sekundėms, Jamesas tritaškiu metimu sugebėjo išlyginti rezultatą – 81:81. Tuomet prasidėjo tikras tritaškių lietus. Likus 1 minutei 45 sekundėms, tritaškį pataikė George'as, o jo ekipa įgijo 4 taškų persvarą – 88:84. Netrukus intrigą grąžino Bosho tritaškis – 87:88. Likus 46 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, George'as smeigė dar vieną tritaškį – 91:87. Lewisas baltos vėliavos kelti nenorėjo ir, likus 16 sekundžių, pataikė dar vieną tritaškį – 90:91.

Vis dėlto tai buvo paskutiniai „Heat ekipos taškai šiose rungtynėse. Boshas, likus 5 sekundėms, prametė mačo eigą galėjusį pakeisti tritaškį, o Davidas Westas baudos metimu įtvirtino galutinę Indianos klubo pergalę.

Kaip jau minėta, itin prastai šios rungtynės susiklostė Jamesui. Anksti susirinktos pražangos apribojo krepšininko žaidimo laiką (24 min.) bei visiškai išmušė iš ritmo. Jamesas pelnė vos 7 taškus, pataikydamas 2/10 metimų bei prarado 3 kamuolius. Tai buvo nerezultatyviausios žaidėjo rungtynės per visus iki šiol žaistus atkrintamųjų varžybų mačus.

George'as 31 iš savo 37 taškų pelnė antroje rungtynių pusėje, o 21 tašką – per ketvirtąjį kėlinį. Po rungtynių krepšininkas teigė, kad jo ekipa tiesiog neturėjo kur trauktis bei privalėjo laimėti šį mačą.

„Mes tiesiog žaidėme. Esame priremti prie sienos ir tai vienintelis dalykas, kurį mums lieka daryti. Mūsų situacija buvo tokia, kad jei pralaimime šias rungtynes, sezonas baigiasi. Manau, kad tai buvo kiekvieno žaidėjo mintyse. Susitikimas Majamyje bus visiškai kitoks, tačiau mes privalome priimti šį iššūkį“, – apie lemiamų rungtynių kainą kalbėjo George'as.

Šiose rungtynėse Majamio komandai negalėjo padėti vidurio puolėjas Chrisas Andersenas.

„Pacers“: Paulas George'as 37 (po 6 atk. kam. ir per. kam.), Davidas Westas 19 (9 atk. kam.), Lance'as Stephensonas 12 (po 5 atk. kam. ir rez. perd.), Roy Hibbertas 10 (13 atk. kam.).

„Heat“: Chrisas Boshas 20 (10 atk. kam.), Dwyane'as Wade'as (8 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Rashardas Lewisas po 18, Ray Allenas 15... LeBronas Jamesas 7 (2/10 metimų, 4 rez. perd.).