„Pieno žvaigždžių“ tritaškių lietus paskandino „Dzūkiją“

2014 10 18 18:55
LKL nuotrauka

BEKO-LKL čempionate „Pieno žvaigždės“ (2-5) nutraukė pralaimėjimų seriją. Pasvaliečiai namuose 99:89 (28:24, 18:26, 26:22, 27:17) nugalėjo Alytaus „Dzūkijos“ (3-5) ekipą.

„Pieno žvaigždės“ susitikimą pradėjo užtikrintai ir kibios gynybos dėka pirmavo (13:6). Nors pasvaliečiai turėjo trumpesnį atsarginių žaidėjų suolelį (dėl traumos vis dar negali rungtyniauti L.Kisielius, o šiose rungtynėse dėl traumos nerungtyniavo Ž.Skučas), tačiau pirmajame kėlinyje aikštelės šeimininkai diktavo žaidimo tempą ir pirmavo 28:24.

Antro kėlinio viduryje už dideles emocijas ir ginčus su teisėjas aikštelės šeimininkai buvo nubausti technine pražanga, o šia situacija pasinaudoję svečiai išlygino rezultatą (35:35). Tačiau tada prabilo „Pieno žvaigždžių“ snaiperiai: iš toli pataikė Benjaminas Brustas ir Gytis Sirutavičius. Vis dėl to kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Dzūkija“, kuri po pirmos rungtynių pusės pirmavo 50:46.

Gytis Sirutavičius trečią kėlinį pradėjo šešiais taškais iš eilės ir sugrąžino pranašumą aikštelės šeimininkams (54:53). Taškų serija atsakė ir dzūkai bei nutolo (59:66). Emocijų nevaldė abiejų ekipų krepšininkai: techininėmis pražangomis buvo nubaustas A.Jomantas ir A.Oriakhi. Andrėjaus Urlepo kantrybė trūko trečio kėlinio pabaigoje, kai pasvaliečiai po tritaškių serijos sugrąžino intrigą (72:72).

G.Sirutavičius ir toliau tęsė puikų asmeninį pasirodymą, o aikštelės šeimininkai perėmė rungtynių kontrolę (86:79). Svečiams pradėjus skubėti, Mano Šerniaus auklėtiniai puikiai išnaudojo situaciją ir padidino pranašumą iki dešimties taškų (92:82). Kėlinio pabaigoje komandos apsikeitė taikliomis atakomis ir „Pieno žvaigždės“ iškovojo antrąją pergalę BEKO-LKL čempionate 99:89.

„Pieno žvaigždės“: Gytis Sirutavičius 24 tšk., Benjaminas Brustas 20 tšk., Aleksandras Oriakhi 19 tšk. (7 at. kam.), Tauras Jogėla 11 tšk.

„Dzūkija“: Rytis Juknevičius 13 tšk., Adamas Lapeta 13 tšk (7 at. kam.), Rokas Ūzas 12 tšk., Giedrius Gustas 12 tšk., Vilmantas Dilys 9 tšk.