„Prienai“ nutraukė pralaimėjimų seriją įveikdami „Dzūkiją“

2015 04 19 19:03
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

BEKO-LKL čempionate 23-ių pralaimėjimų seriją nutraukė „Prienų“ (7-32) krepšininkai. Tado Stankevičiaus auklėtiniai namuose 76:75 (23:13, 12:24, 20:15, 21:23) įveikė „Dzūkijos“ (20-18) ekipą.

Rungtynių pradžioje prieniškiai spurtavo 7:0 (10:3). Tuomet jau „Dzūkija“ atsakė panašiu spurtu ir sumažino deficitą iki 1 taško (10:9). „Prienų“ krepšininkai dar kartą pelnė 7 taškus iš eilės ir susigrąžino pranašumą (16:9). Vidmantas Sragauskis pataikė tolimą metimą ir skirtumas pirmą kartą išaugo iki dviženklės žymos (21:11). Po pirmojo kėlinio „Prienai“ turėjo 10 taškų persvarą – 23:13.

Antrąjį kėlinį tritaškiu atidarė Paulius Dambrauskas (23:16). Vėliau alytiškiams tolimą metimą pelnė ir Rokas Ūzas, taip leisdamas savo komandai priartėti iki 5 taškų (24:19). Po dar vieno R. Ūzo tritaškio rezultatas tapo lygus (24:24). Tačiau pranašumą „Prienams“ greitai grąžino Domantas Šeškus (27:24). Tuomet jau P. Dambrauskas vėl išlygino rezultatą (27:27). D. Šeškus dar kartą išvedė savo komandą į priekį (29:27). R. Ūzas baudų metimais vėl lygino rezultatą (29:29). Komandos keitėsi taškais ir likus minutei „Dzūkija“ buvo priekyje vienu tašku (33:34). Po pirmųjų dvidešimties minučių – 35:37.

Trečiąjį kėlinį tolimu metimu pradėjo Fedoras Dmitrievas (35:40). Netrukus tritaškiu atsakė Martynas Linkevičius (37:40). Tačiau tada į spurtą kilo „Prienų“ krepšininkai. Jie pelnė 7 taškus paeiliui, taip susikraudami 3 taškų pranašumą (47:44). P. Dambrausko ir Ismeto Sejfičiaus vedini alytiškiai sugrąžino persvarą (47:48). D. Milka sumetė baudų metimus, D. Šeškus įmetė tritaškį ir skirtumas išaugo iki 4 taškų (52:48). Likus mažiau nei minutei techninę pražangą užsidirbo P. Dambrauskas. Tuo pasinaudodami aikštės šeimininkai pelnė 3 taškus per vieną ataką (55:49). Kėlinį sudėtingu tritaškiu baigė Osvaldas Mačernis – 55:52.

Abi ekipos ir toliau demonstravo panašų žaidimą (69:62). Likus kiek daugiau nei dviems minutėms M. Linkevičius pataikė tolimą metimą ir skirtumas išaugo iki 9 taškų (73:64). Tačiau tada jau į lemiamą šturmą kilo „Dzūkija“ pelnydami 6 taškus iš eilės (73:70). Likus beveik 40 sekundžių komandas skyrė vos 1 taškas (76:75). Paskutinis Giedriaus Gusto metimas skriejo pro šalį ir pergalę šventė aikštės šeimininkai – 76:75.

„Prienai“: D. Milka (7 atk. kam.) 23 tšk., M. Linkevičius (13 atk. kam.) ir D. Šeškus po 20 tšk., V. Sragauskis (6 atk. kam.) 8 tšk., G. Maceina 5 tšk.

„Dzūkija“: P. Dambrauskas 21 tšk., A. Jomantas (8 atk. kam.) 15 tšk., F. Dmitrievas (6 atk. kam.) 14 tšk., I. Sejfičius 6 tšk., R. Ūzas, O. Mačernis ir G. Gustas po 5 tšk.