„Raptors“ ir „Rockets“ krito atkrintamųjų starte

2016 04 17 5:50
Jonas Valančiūnas. AFP/Scanpix nuotraukos

Jonas Valančiūnas atkovojo 19 kamuolių, taip pagerindamas tiek savo karjeros, tiek ir Toronto „Raptors“ atkovotų kamuolių rekordą atkrintamosiose varžybose. Visgi lietuvio rekordu atkrintamųjų starte buvo pažymėta ne pirmoji pergalė, o apmaudi nesėkmė.

Kanados klubas namuose 90:100 (24:19, 21:24, 22:27, 23:30) nusileido Indianos „Pacers“ krepšininkams ir „Raptors“ serijoje iki trijų pergalių jau atsilieka 0–1.

Kartu su šiuo pralaimėjimu Dwane'o Casey auklėtiniai prarado ir namų pranašumą.

Žvėriškai po krepšiais besigrūmęs uteniškis aikštelėje praleido 21 minutę, per kurią pelnė 12 taškų (4/14 dvit. 4/4 baud. met.), išrašė vieną bloką ir sugriebė net 19 kamuolių. Tai naujasis lietuvio karjeros ir „Raptors“ klubo rekordas atkrintamosiose.

Donatas Motiejūnas aikštelėje pasirodė tik ketvirtajame kėlinyje.

„Rockets“ pralaimėjo beviltiškai

Ketvirtajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Donatas Motiejūnas buvo grubiai sustabdytas Draymondo Greeno, o po to šoko su juo aiškintis santykių ir vos nepargriovė arbitro. Taip susiklostė antrosios lietuvio karjeros rungtynės NBA atkrintamosiose varžybose.

Šis momentas neturėjo didelės įtakos rungtynių baigčiai, kadangi visas rungtynes besivejančiųjų vaidmenyje buvę Hjustono „Rockets“ krepšininkai 78:104 (15:33, 18:27, 27:22, 18:22) nusileido „Golden State Warriors“ ir NBA Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje iki keturių pergalių atsilieka 0–1.

Motiejūnas aikštėje praleido visą ketvirtą kėlinį ir pelnė 8 taškus (2/3 dvitaškiai, 4/6 baudos), atkovojo 2 kamuolius, 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė. Tai buvo jo rezultatyviausios karjeros atkrintamųjų rungtynės, kadangi iki tol jis buvo išbėgęs į aikštę tik vienose tokiose rungtynėse.