„Raptors“ krito Detroite

2015 03 25 8:10
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Teorinių galimybių prasibrauti į Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamąsias varžybas dar nepraradusi Detoito „Pistons“ (27-44) ekipa griebiasi šiaudo. Stano Van Gundy auklėtiniai iškovojo trečiąją pergalę iš eilės – namie 108:104 (37:27, 23:21, 25:27, 23:29) nugalėjo Toronto „Raptors“ (42-29) su Jonu Valančiūnu.

Nuo rungtynių pradžios iniciatyvą perėmę šeimininkai ėmė tolti nuo varžovų ir po pirmojo kėlinio jau turėjo dviženklę persvarą. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui jų pranašumas pasiekė 16 taškų (77:61), tačiau „Raptors“ baltos vėliavos neiškėlė ir pamažu ėmė mažinti atsilikimą.

Ketvirtąjį kėlinį svečiai pradėjo spurtu 16:5 ir po DeMaro DeRozano baudos metimų netgi sugebėjo išsiveržti į priekį (91:90). Nuo to laiko iki paskutinės minutės komandos žengė koja kojon, bet lemiamu momentu visi „Raptors“ metimai skriejo pro šalį, o „Pistons“ žaidėjai realizavo baudas ir iškovojo pergalę.

Valančiūnas aikštėje šį sykį praleido 30 min., per kurias pelnė 12 taškų (5/12 dvitaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo, blokavo 3 varžovų metimus ir 4 sykius pažeidė taisykles.

Jonui tiesioginėje akistatoje teko grumtis su atsarginiu JAV rinktinės vidurio puolėju Andre Drummondu, kuris per 33 min. pelnė 21 tašką (8/21 dvitaškiai), atkovojo 18 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 kamuolius perėmė ir 4 kartus prasižengė.

Visgi pats naudingiausias „Pistons“ gretose buvo įžaidėjas Reggie Jacksonas, surinkęs 28 taškus ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus. „Raptors“ antrajame kėlinyje liko be pagrindinio savo įžaidėjo Kyle'o Lowry, kuris aikštę turėjo palikti dėl nugaros spazmų.

Nugalėti „Raptors“ nepadėjo ir tai, kad kanadiečių krepšinio fanai „Palace of Auburn Hills“ arenoje triukšmingumu pranoko šeimininnkų sirgalius.

„Raptors“ Rytų konferencijos turnyro lentelėje užima 4-ąją, o „Pistons“ – 12-ąją vietas.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 22 (10 atk. kam.), Louisas Williamsas 19, Amiras Johnsonas 13, Patrickas Pattersonas 13, Jonas Valančiūnas 12 (5/12 dvit., 8 atk. kam.).

„Pistons“: Reggie Jacksonas 28 (9 rez. perd.), Kentavious Caldwell-Pope 26 (5/9 trit.), Andre Drummondas 21 (8/21 dvit., 18 atk. kam.), Anthony Tolliveris 11.