„Raptors“ nukovė NBA čempionus

2015 02 09 8:26
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Puikiai dėl atšokusių kamuolių kovojęs Jonas Valančiūnas buvo naudingiausias mačo krepšininkas, o jo atstovaujama Toronto „Raptors“ (35-17) komanda Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) įsirašė pergalę.

Dwane'o Casey auklėtiniai praėjusią naktį namuose 87:82 (28:25, 17:21, 19:12, 23:24) įrodė pranašumą prieš pirmenybių čempionus – San Antonijaus „Spurs“ (32-19) klubo krepšininkus.

Susitikimą starto penkete pradėjęs lietuvis aikštėje praleido 34 minutes, pelnė 8 taškus (3/7 dvitaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 16 kamuolių (daugiausiai šiame sezone), blokavo 4 metimus (pakartotas sezono rekordas), po 1 kartą suklydo ir prasižengė bei surinko 22 naudingumo balus.

Prasidėjus priešpaskutinei ketvirtojo kėlinio minutei, Tony Parkeris pelnė du taškus bei „Spurs“ komanda turėjo minimalią – trijų taškų persvarą (82:79).

Tada „Raptors“ į priekį truktelėjo Jamesas Johnsonas, kuris pelnė šešis taškus paeiliui bei Kanados klubas perėmė mačo iniciatyvą į savo rankas (85:82).

Po kelių pertraukėlių iš eilės dvi „Spurs“ atakos paeiliui pasibaigė klaidomis, o likus žaisti 3,4 sekundės prie baudų metimų linijos stojęs ir neklydęs DeMaras DeRozanas pataikė abi baudas ir įtvirtino „Raptors“ pergalę (87:82).

„Raptors“: Jamesas Johnsonas 20, DeMaras DeRozanas 18, Amiras Johnsonas 15 (8 atk. kam.), Kyle'as Lowry 12, Jonas Valančiūnas 8 (16 atk. kam.).

„Spurs“: Marco Belinelli 12, Timas Duncanas 12 (3/14 metimų, 12 atk. kam.), Kawhi Leonardas 11 (5/17 metimų), Tony Parkeris 10 (4/13 metimų), Tiago Splitteris 10, Emanuelis Ginobili 9 (3/13 metimų).

Rungtynių apžvalga:

J. Hardeno rezultatyvumo rekordo pergalei nepakako

Donato Motiejūno atstovaujama „Rockets“ savo aikštėje 98:109 (27:26, 21:35, 32:30, 18:28) nusileido Portlando „Trail Blazers“ (35-17) klubo krepšininkams.

Mačo lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai du taškus pelnęs Hardenas išlygino rezultatą (85:85), tačiau neilgam.

Meyersas Leonardas atsakė penkiais taškais iš eilės, Robinas Lopezas pridėjo taiklų dvitaškį bei „sausą“ atkarpą laimėjusi „Trail Blazers“ atitrūko (92:85).

Prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei, po Motiejūno dėjimo „Rockets“ deficitas siekė keturis taškus, bet Kevino McHale'o auklėtiniams perlaužti mačo eigos savo naudai nepavyko (100:96).

Kitoje aikštės pusėje Nicolas Batumas smeigė tritaškį, LaMarcusas Aldridge'as varžovo pražangą pavertė dviem taškais ir svečiai dar labiau nutolo (105:96).

Po Trevoro Arizos netaiklaus tolimo metimo Patrickas Beverley neleistinai sustabdė Damianą Lillardą, kuris realizavo baudų metimus bei padėjo tašką šiame mače (107:96).

Arti trigubo dublio buvęs Hardenas aikštėje praleido 40 minučių, pelnė 45 taškus (7/15 dvitaškiai, 4/10 tritaškiai, 19/23 baudos), atkovojo 9 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo, užsidirbo 3 blokus, 2 kartus prasižengė bei surinko 37 naudingumo balus.

Tuo metu rungtynes starto penkete pradėjęs Motiejūnas per 36 minutes pelnė 10 taškų (3/6 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/7 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 1 kartą suklydo, 3 sykius prasižengė ir surinko vos 4 naudingumo balus.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 45 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), Joshas Smithas 16, Donatas Motiejūnas 10, Trevoras Ariza 9.

„Trail Blazers“: LaMarcusas Aldridge'as 24, Damianas Lillardas 23, Robinas Lopezas 14, C.J. McCollumas 12, Meyersas Leonardas 12.