„Raptors“ nusileido lygos lyderiams

2015 01 03 10:54
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Absoliutūs lygos lyderiai „Golden State Warriors“ (26-5) namuose įtikinamai nugalėjo Toronto „Raptors“ (24-9) 126:105 (40:31, 26:30, 31:23, 29:21).

Jonas Valančiūnas pralaimėjusių gretose žaidė vos 10 minučių ir spėjo pelnyti 8 taškus (3/5 dvitaškiai, 2/2 baudos). Lietuvis taip pat atliko rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo ir sykį prasižengė.

Itin rezultatyviose rungtynėse triuškinama persvarą „Warriors“ pasiekė po didžiosios pertraukos. Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkai laimėjo atkarpą 20:5 ir pirmavo 89:66.

„Raptors“ nepasidavė ir ketvirtajame kėlinyje atsilikimą sumažino iki 9 taškų (101:110). Bet tuomet „Warriors“ surengė lemiamą spurtą palaidojusį visas svečių viltis.

Lygos lyderiai pelnė 14 taškų be atsako ir paskutinios kelios mačo minutės buvo tik formalumas.

Dvigubu dubliu pasižymėjo „Warriors“ lyderis Stephenas Curry. Jis pelnė 32 taškus ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų, o Draymondas Greenas atliko 13 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 11 kamuolių bei pelnė 16 taškų.

„Warriors“: Stephenas Curry 32 (5/11 tritaškiai, 12 rez. perd.), Mareesas Speightsas 26, Klay Thompsonas 20, Draymondas Greenas 16 (13 rez. perd.).

„Raptors“: Greivis Vasquezas 25, Kyle‘as Lowry 22, Lou Williamsas 20, Terrence‘as Rossas ir Amiras Johnsonas (10 atk. kam.) po 10.

Motiejūnas rungtyniavo naudingai

Hjustono „Rockets“ (22-10) komandai išvyka į Naująjį Orleaną pasibaigė triuškinama nesėkme. Donato Motiejūno atstovaujama ekipa 83:111 (20:29, 22:30, 18:30, 23:22) pralaimėjo „Pelicans“ (17-16) komandai.

Nuo suolo į žaidimą įsitraukęs lietuvis iš viso aikštelėje praleido 21 minutę. Motiejūnas pelnė 10 taškų (3/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/2 baudos), sugriebė 6 atšokusius kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą ir dukart prasižengė.

Rungtynės prastai susiklostė „Rockets“ lyderiui Jamesui Hardenui. Tik 5 metimus iš 13 pataikęs gynėjas pelnė vos 11 taškų.

Rezultatyviau už Hardeną pasirodė tik Dwightas Howardas ir Corey Breweris pelnę po 12 taškų.

Didžiausia Ryano Andersono į priekį vedamų šeimininkų persvara buvo 32 taškai (104:72).

Hjustono komandos vyriausiasis treneris Kevinas McHale‘as ryškiausias klubo žvaigždes ant suolo pasodino dar trečiojo kėlinio viduryje.

„Pelicans“: Ryanas Andersonas 22, Tyreke‘as Evansas 21, Dante Cunninghamas 13, Jimmeras Fredettas 10.

„Rockets“: Dwightas Howardas ir Corey Breweris po 12, Jamesas Hardenas 11, Donatas Motiejūnas 10.