„Raptors“ nutraukė „Cavaliers“ pergalių seriją

2016 05 22 7:55
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Toronto „Raptors“ ekipa trečiose NBA Rytų konferencijos finalo rungtynėse pademonstravo gyvbės ženklus, nutraukdama dešimties Klivlando „Cavaliers“ pergalių seriją.

Dwane'o Casey auklėtiniai namų arenoje 99:84 (27:24, 33:23, 20:23, 19:14) nukovė „Cavaliers“ ir sušvelnino serijos rezultatą – 1–2.

Tai buvo pirmasis „Cavs“ pralaimėjimas šių metų atkrintamosiose varžybose.

Prie antausio iš anksto karūnuotiems didžiojo finalo dalyviams itin svariai prisidėjo traumuoto Jono Valančiūno dubleris Bismackas Biyombo. 26 kamuolius sugriebęs afrikietis pagerino du lietuviui priklausiusius klubo rekordus. Iš viso atkovotų kamuolių atkrintamosiose (19) ir iki ilgosios pertraukos atkovotų kamuolių rekordą (15).

Savo sirgalių palaikoma Kanados ekipa saugesnį pranašumą įgijo trečiojo ketvirčio pabaigoje – atkarpa 8:3 kėlinį pabaigę kanadiečiai lemiamą ketvirtį pasitiko su dešimties taškų pranašumu (80:70).

Ketvirtajame kėlinyje „Cavaliers“ dar pamėgino šturmuoti varžovus, sumažindami skirtumą iki vienženklio (77:85), tačiau tuomet darbo puolime ėmėsi iki tol daugiausiai tik gynyboje darbavęsis Biyombo.

Iki tol vos vieną tašką savo sąskaitoje turėjęs aukštaūgis pelnė šešis iš eilės svarbius „Raptors“ taškus, o išaugusio pranašumo (91:77) Kanados klubas taip ir nebepaleido.

Šios rungtynės neapsiėjo ir be konfliktų. Dar antrajame kėlinyje Biyombo nežymiai susikibo su Tristanu Thompsonu, kuris nueidamas netyčia ranka užvožė ir LeBronui Jamesui, kuris po smūgio nukrito ant parketo.

Svečių komandos lyderis Jamesas nesulaukė svarios tradicinių savo talkininkų – Kevino Leve'o ir Kyrie Irvingo pagalbos. Love'as per 29 minutes pataikė vienintelį metimą iš 9, o Irvingas sėkmingai atakavo vos 3 kartus iš 19.

Kitos serijos rungtynės bus žaidžiamos naktį iš pirmadienio į antradienį Toronte.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 32, Kyle'as Lowry 20, Cory Josephas 14, Patrickas Pattersonas ir DeMare Carrollas po 10, Bismackas Biyombo 7 (26 atk. kam.).

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 24 (8 atk. kam.), J.R. Smithas 22, Kyrie Irvingas 13, Channingas Frye 11.