„Raptors“ paskutinėmis sekundėmis nusileido be lyderių žaidusiai „Pelicans“

2015 01 19 8:40
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Toronto „Raptors“ (26-14) toliau neranda pergalių kelio. Jono Valančiūno atstovaujama ekipa sekmadienio vakarą savo aikštėje 93:95 (14:21, 22:29, 35:14, 22:31) nusileido Naujojo Orleano „Pelicans“ (20-20) komandai ir patyrė septintą nesėkmę per paskutines devynerias rungtynes.

Pergalę „Pelicans“ komandai lėmė Tyreke'o Evanso metimas iki mačo pabaigos likus žaisti 1,6 sekundes.

Evansas įveikė savo tiesioginį oponentą Greivisą Vasquezą, prasiveržė prie krepšio ir permetė kamuolį per Valančiūną, taip persverdamas rezultatą savo ekipos naudai.

„Raptors“ paskutinį metimą atliko DeMaras DeRozanas, tačiau jo tolimas metimas net nelietė lanko.

Banguotose rungtynėse „Raptors“ beviltiškai atrodė pirmoje mačo dalyje, tačiau atsigavo trečiajame kėlinyje, per kurį pelnė beveik tiek pat taškų (35) kaip per pirmus du ketvirčius (36).

Įpusėjus ketvirtam kėliniui šeimininkai atrodė sėkmingai artėjantys prie pergalės (87:76), tačiau „Palicans“ nepasidavė ir po Alexio Ajinca bei Omero Ašiko metimų išsiveržė į priekį 91:89.

DeRozano baudų metimai likus žaisti 42 sekundes išlygino rezultatą, tačiau paskutinis žodis priklausė Evansui. Taip „Pelicans“, žaidę be traumuotų Anthony Daviso ir Jrue Holiday, iškovojo netikėtą pergalę.

28 minutes žaidęs Valančiūnas pelnė 6 taškus (2/5 dvitaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 7 kamuolius, blokavo 2 metimus, perėmė 1 kamuolį, po 3 kartus suklydo ir prasižengė.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 22 (7/18 metimai), Louisas Williamsas 17, Greivisas Vasquezas 16, Amiras Johnsonas 14 (10 atk. kam.), Patrickas Pattersonas 10.

„Pelicans“: Tyreke'as Evansas 26, Alexis Ajinca 22, Ericas Gordonas 14, Omeras Ašikas 11.

„Raptors“ šiame mače pagerbė vietos lietuvius – mačas buvo skirtas lietuviškam paveldui, todėl tribūnose netrūko išeivių iš Lietuvos.