„Raptors“ pergalių seriją nutraukė „Heat

2014 01 06 9:27
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Nutrūko Jono Valančiūno atstovaujamo Toronto „Raptors“ (16/16) klubo penkių pergalių serija NBA lygoje.

Sekmadienį Kanados komanda po itin atkaklios kovos svečiuose 97:102 (29:29, 22:23, 33:27, 13:23) nusileido čempionų titulą ginantiems Majamio „Heat“ (26/8) krepšininkams.

Ketvirtąjį kėlinį svečiai pradėjo pirmaudami 5 taškais (84:79), tačiau ketvirčio pradžioje praleido į savo krepšį 7 taškus be atsako ir leido aikštės šeimininkams išsiveržti į priekį (84:86).

Iki pat mačo pabaigos „Raptors“ krepšininkai lipo varžovams ant kulnų, tai išlygindami rezultatą, tai sumažindami skirtumą iki minimumo. Likus 17 sekundžių iki mačo pabaigos dvitaškį įmetė J.Valančiūnas (97:98), tačiau LeBrono Jameso ranka prie baudų metimo linijos nesudrebėjo (97:100). Pratęsimą galėjo išplėšti Kyle‘as Lowry, tačiau jo tolimas metimas buvo netikslus.

J.Valančiūnas sužaidė vienas rezultatyviausių rungtynių šį sezoną. Vidurio puolėjas per 35 minutes įmetė 17 taškų (7/8 dvit., 3/4 baudų), sugriebė 5 atšokusius kamuolius, blokavo metimą, po 2 kartus suklydo ir prasižengė.

Rezultatyviau už lietuvį žaidė tik 26 taškus surinkęs DeMaras DeRozanas (10/15 dvit., 1/4 trit., 7 rez. perd.). 17 taškų pridėjo Amiras Johnsonas (7/12 dvit., 8 atk. kam., 3 bl.), 14 – K.Lowry (2/8 trit., 9 rez. perd.), 11 – Patrickas Pattersonas (7 atk. kam., 2 bl.).

Aikštės šeimininkams L.Jamesas (12/18 dvit., 6/7 baudų, 5 rez. perd.) pelnė 30, Michaelas Beasley – 17, Dwyane‘as Wade‘as (5/13 dvit., 9 atk. kam.) – 14, Chrisas Boshas (2/7 dvit., 0/2 trit., 11 atk. kam.) – 8 taškus.

„Raptors“ krepšininkai užima ketvirtą vietą Rytų konferencijoje bei pirmauja Atlanto divizione, o „Heat“ žengia antri toje pačioje Rytų konferencijoje.