„Raptors“ startas – geriausias klubo istorijoje

2015 11 04 8:26
Jonas Valančiūnas prieš Dirką Nowitzki. USA Today Sports/Scanpix nuotraukos

Dar niekada Toronto „Raptors“ (4–0) nebuvo pradėję NBA sezono taip gerai, kaip tai padarė šį sezoną. Dwane'o Casey auklėtiniai praėjusią naktį 102:91 (31:25, 18:26, 25:22, 28:18) nugalėjo Dalaso „Mavericks“ (2–2) ir iškovojo ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų.

Pergalingą spurtą Toronto ekipa surengė ketvirto kėlinio antroje pusėje. Ji atsiliko 82:86, tačiau tada spurtavo 12:0 ir nutolo 94:86. Spurtą keturiais taškais iš eilės pabaigė Jonas Valančiūnas – jis iš pradžių pataisė komandos draugo metimą, o po to realizavo baudas.

„Mavericks“ aštuonių iš eilės netaiklių metimų seriją nutraukė, kai Devinas Harrisas pelnė 2 taškus su pražanga, tačiau kitoje atakoje Luisas Scola smeigė tritaškį iš kampo, o po dar vieno netaiklaus Dalaso krepšininkų metimo sudėtingą dvitaškį pataikė Kyle'as Lowry – 99:89.

Per Lowry metimą skausmingą kontaktą po krepšiu patyrė Valančiūnas. Deronas Williamsas sugriebė lietuvio ranką ir nugriovė jį ant parketo. Valančiūnas atsipirko be traumos, nors krytis ant parketo ir buvo skausmingas.

Aukštaūgis tada realizavo vieną baudos metimą, o žiūrovai ėmė palikti Dalaso areną.

Iš viso Valančiūnas per 34 minutes pelnė 16 taškų (6/10 dvitaškiai, 4/5 baudos), atkovojo 8 kamuolius, blokavo 2 metimus, 4 sykius suklydo ir 3 kartus prasižengė.

Džiaugtis pergale „Raptors“ ilgai negalės – jau artėjančią naktį Toronto krepšininkai Oklahomoje kausis su „Thunder“.

„Mavericks“: Dirkas Nowitzki 18, Deronas Williamsas 13, Dwightas Powellas 10.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 27 (10 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 20, Luisas Scola 19 (12 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 16.