„Raptors“ vėl atsilieka

2014 04 26 10:33
J.Valančiūnas atliko dvigubą dublį AFP/Scanpix nuotrauka

Septyniais taškais laimėto ketvirto kėlinio nepakako – Toronto „Raptors“ išvykoje 98:102 (23:19, 22:30, 21:28, 32:25) nusileido Bruklino „Nets“ ir NBA Rytų konferencijos ketvirtfinalyje atsilieka 1-2.

„Pirmą kartą karjeroje pramečiau tokius svarbius baudos metimus“, - po mačo sakė Patrickas Pattersonas, kuris paskutinę minutę galėjo išlyginti rezultatą, bet prametė abi baudas.

Likus žaisti 5 minutes „Raptors“ turėjo 15 taškų deficitą (93:78), tačiau spurtavo ir priartėjo iki minimumo (97:96). Likus žaisti 19 sekundžių ir „Nets“ pirmaujant (98:96) P.Pattersonas stojo mesti baudas, bet ranka sudrebėjo. Priešingai nei „Nets' veteranų Paulo Pierce'o ir Joe Johnsono, kurie ir įtvirtino pergalę Bruklinui.

Jonas Valančiūnas sugebėjo atlikti dvigubą dublį, bet nebuvo toks įspūdingas kaip pirmose dvejose serijos rungtynėse. Per 30 minučių lietuvis pelnė 10 taškų (4/4 dvit., 2/4 baud. met.), atkovojo 10 kamuolių (2 puolime), blokavo 2 varžovų metimus, padarė dvi klaidas ir 5 sykius prasižengė.

„Nets“: Joe Johnsonas 29 (11/17 metimai iš žaidimo), Deronas Williamsas 22 (8 rez. perd.), Paulas Pierce'as 18, Andray Blatche 12, Mirza Teletovičius 5 taškai.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 30 (8/22 metimai iš žaidimo, 13/15 baud. met.), Patrickas Pattersonas 17, Kyle Lowry 15, Jonas Valančiūnas 10 (10 atk. kam.), Amiras Johnsonas ir Greivisas Vasquezas (6 rez. perd.) po 7 taškus.

Kitose Rytų konferencijos rungtynėse Čikagos „Bulls“ krepšininkai Vašingtone 100:97 (28:30; 20:21; 24:18; 28:28) nugalėjo „Wizards“ komandą, bet serijoje atsilieka 1-2.

„Rockets“ iškovojo pergalę po pratęsimo

Pirmą pergalę iškovojo ketvirtfinalio seriją dviem pralaimėjimais namuose pradėjusi Hjustono „Rockets“, Portlande po pratęsimo 121:116 (35:24; 19:31; 27:23; 29:32; 11:6) nugalėjusi vietos „Trail Blazers“. Raketos sušvelnino atsilikimą serijoje iki keturių pergalių – 1:2.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 8 minutes „Rockets“ dar pirmavo 96:85, bet nesugebėjo išlaikyti persvaros. Pratęsime lemiamą žodį tarė „Rockets“ naujokas Troy'us Danielsas.

Iki šio mačo NBA lygoje aikštėje pasirodęs tik 5 kartus ir didžiąją dalį sezono praleidęs dukterinėje NBA „D“ lygoje, T.Danielsas likus žaisti 11 sekundžių pataikė iš toli, o „Trail Blazers“ atsakas nebuvo tikslus.

Donatas Motiejūnas ir vėl nežaidė.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 30 (6 atk. kam, 6 rez. perd.), Nicolas Batumas 26 (9 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), LaMarcusas Aldridge'as 23 (8/21 dvit., 10 atk. kam.), Mo Williamsas 17, Robinas Lopezas 11 (8 atk. kam.), Wesley Matthewsas 5 taškai.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 37 (50 min., 10/24 dvit., 3/11 trit., 8/9 baud. met., 9 atk. kam., 6 rez. perd.), Dwightas Howardas 24 (14 atk. kam.), Patrickas Beverley 16 (9 atk. kam.), Chandleris Parsonsas 15, Jeremy Linas 13 (6 rez. perd.), Troy'us Danielsas 9, Omeras Asikas 7 taškai (8 atk. kam.).