"Raptors" vėl įveikė "Knicks"

2013 12 29 10:35
J.Valančiūnui visai nedaug trūko iki dvigubo dublio. USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Jono Valančiūno atstovaujama Toronto "Raptors" (13/15) komanda NBA lygoje antrą kartą per dvi dienas įveikė Niujorko "Knicks" (9/21) ekipą, o Lietuvos rinktinės "centrui" iki dvigubo dublio pritrūko vos vieno pelnyto taško.

Šeštadienį Kanados klubas savo žiūrovų akivaizdoje 115:100 (26:22, 31:22, 28:27, 30:29) įveikė svečius iš Niujorko, kuriem tai buvo trečioji nesėkmė iš eilės.

"Knicks" gretose nežaidė neseniai traumas patyrę Carmelo Anthony, Raymondas Feltonas ir Metta World Peace'as.

Lietuvis labai nesėkmingai pradėjo rungtynes, per pirmąją susitikimo minutę dukart suklydęs, o per dvi sekančias minutes leidęs įmesti savo tiesioginiam oponentu Tysonui Chandleriui 7 taškus iš eilės. Triuškinančią persvarą susikrovę aikštės šeimininkai mačo pabaigoje leido varžovams pavojingai priartėti, tačiau vėliau žaidė užtikrinčiau.

J.Valančiūnas per 27 aikštelėje praleistas minutes įmetė 9 taškus (1/4 dvit., 7/8 baudų), sugriebė 10 atšokusių kamuolių (4 - puolime), atliko rezultatyvų perdavimą, gavo 2 blokus, prarado 3 kamuolius ir 5 kartus prasižengė.

Nugalėtojams Kyle'as Lowry (6/10 dvit., 4/7 trit., 8/10 baudų, 11 rez. perd.) pelnė 32, Terrence'as Rossas (7/11 trit.) - 23, DeMaras DeRozanas - 20, Greivis Vasquezas - 11 taškų.

Svečių gretose geriausias sezono rungtynes sužaidė Amare Soudemire'as. nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilusio aukštaūgio sąskaitoje - 23 taškai (9/12 dvit.), 9 atkovoti kamuoliai ir 2 blokuoti metimai. 16 taškų pridėjo T.Chandleris (6/7 dvit.), 13 - J.R.Smithas (7 atk. kam., 6 rez. perd.), po 12 - Timothy Hardaway'us Jr. ir Andrea Bargnani.

Puikiai ketvirtadienio mače prieš Memfio "Grizzlies" komandą (100:92) pasirodęs bei komandos draugų ir trenerio Kevino McHale'o liaupsių sulaukęs Donatas Motiejūnas šeštadienio NBA rungtynėse vėl sulaukė tik vadinamųjų "šiukšlių" minučių aikštėje.

Lietuvio atstovaujamas Hjustono "Rockets" (21/11) klubas namuose 107:98 (31:22, 21:30, 22:21, 32:25) palaužė Naujojo Orleano "Pelicans" (13/15) ekipą ir iškovojo trečią pergalę iš eilės.

Likus minutei iki dvikovos pabaigos aikštės šeimininkai pirmavo vos trimis taškais (101:98), tačiau vėliau taškus rinko tik "raketos".

D.Motiejūnas ant parketo pasirodė tik antrojo kėlinio pradžioje ir daugiau nebežaidė. Aukštaūgis per nepilnas 4 minutes prametė vienintelį dvitaškį, sugriebė atšokusį kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, gavo bloką ir kartą prasižengė.

Nugalėtojams Dwightas Howardas (10/12 dvit., 18 atk. kam., 8 kl.) pelnė 24, Jamesas Hardenas (1/7 trit.) - 21, Chandleris Parsonsas (7 atk. kam.) - 19, Terrence'as Jonesas (6/8 dvit., 8 atk. kam., 3 bl.) - 17 taškų.

Svečių gretose išsiskyrė atitinkamai 22 ir 18 taškų surinkę Ryanas Andersonas (12 atk. kam.) ir Anthony Davisas (16 atk. kam.). 16 taškų pridėjo Tyreke'as Evansas (5/16 dvit., 9 rez. perd.), 12 - Al Farouqas Aminu (2/3 trit.), 10 - Jasonas Smithas.