„Real“ nepaliko vilčių „Fenerbahce Ulker“

2015 05 16 7:57

Madrido „Real“ ekipa trečią kartą iš eilės pateko į Eurolygos finalą. Pablo Laso auklėtiniai pusfinalyje 96:87 (20:21, 35:14, 21:24, 20:28) įrodė pranašumą prieš Stambulo „Fenerbahce Ulker“.

Jonas Mačiulis ant parketo praleido viso labo 7 minutes, per kurias prie pergalės pridėjo 2 taškus (1/1 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai) ir tris kartus pažeidė taisykles.

Turkai varžovams priešinosi tik pirmajame kėlinyje, kuriam pasibaigus netgi pirmavo 21:20. Antrojo kėlinio pradžioje Gustavo Ayono vedamas „Real“ klubas spurtavo 9:0, o po Kelvino Riverso tritaškio įgijo dviženklę persvarą – 34:23.

Netrukus Riversas pataikė dar du tolimus metimus, o po tritaškį pridėjus ir Andresui Nočioni bei Sergio Rodriguezui, Madrido ekipa dar pirmojoje susitikimo dalyje pirmavo net 55:34.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė, o „Fenerbahce Ulker“ deficitas pasiekė net 26 taškų ribą – 61:35.

Įdomu, jog „Real“ pirmą kartą šiame mače suklydo tik trečiojo ketvirčio viduryje. Iš viso ispanai suklydo vos keturis kartus.

Ketvirtojo kėlinio viduryje turkai spurtavo 6:0 ir pradėjo artėti (67:81), tačiau tuomet Nemanja Bjelica buvo nubaustas technine pražanga, kuri jam buvo ir penktoji asmeninė. Emiras Preldzičius netrukus užsidirbo nesportinę pražangą, o šeimininkai vėl trūktelėjo į priekį – 84:67.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis Andrew Goudelocko pastangomis Turkijos ekipai dar pavyko kiek sumažinti atsilikimą, tačiau paskutinę mačo atkarpą net ir be pražangų prisirinkusių pagrindinių aukštaūgių Gustavo Ayono, Marcuso Slaughterio ir Felipe Reyseo žaidę „Real“ krepšininkai šventė užtikrintą pergalę.

Finalo ketverto šeimininkai sekmadienį turnyro finale susitiks su Pirėjo „Olympiakos“ klubu, kuris pirmajame pusfinalyje 70:68 dramatiškai nugalėjo Maskvos CSKA ekipą.

„Real“: Gustavo Ayonas 18 (7 atk. kam.), Kelvinas Riversas 17, Sergio Rodriguezas 13, Andresas Nočioni, Rudy Fernandezas ir Sergio Llullas (8 rez. perd.) po 12.

„Fenerbahce Ulker“: Andrew Goudelockas 26, Janas Vesely 20, Bogdanas Bogdanovičius 12, Nemanja Bjelica 10, Melihas Muhmatoglu ir Luka Zoričius po 6.