„Real“ sprinteriai „Žalgirį“ aplenkė 36 taškais

2014 02 22 8:03

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko iškovoti antros pergalės Eurolygos Top-16 etape. Usaino Bolto greičiu atakavę Madrido „Real“ krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje pamokė kauniečius – 108:72 (34:21, 26:16, 32:13, 16:22).

Pirmojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai aktyviai priešinosi varžovams bei kurį laiką žengė taškas į tašką su „karališkuoju“ klubu. Sužaidus kiek daugiau nei 7 min. Kauno ekipa atsiliko 3 taškais - 21:18. Tačiau žaibiškas atakas išnaudoję „Real“ krepšininkai sprinto greičiu atsiplėšė ir įgijo dviženklę persvarą – 28:18. Nors kėlinio pabaigoje tritaškiu metimu nudžiugino Robertas Javtokas, kauniečiai buvo toli – 34:21.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ po truputį vėl pradėjo artėti. Po Šarūno Jasikevičiaus antro taiklaus metimo iš toli sužaidus kiek daugiau nei 3 min. skirtumas vėl sumažėjo iki vienženklio – 38:29. Tačiau į priekį šovęs „Žalgiris“ gavo dar stipresnį „Real“ antausį – po Felipe Reyeso tritaškio S.Štombergas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (50:31). Rezultatas nekito. Per du kėlinius Madrido komanda įmetė net 60 taškų – 60:37.

Po didžiosios pertraukos sugrįžę žalgiriečiai ir toliau nerado priešnuodžių „Real“ žaidimui. Po 20-ojo Rudy Fernandezo taško sužaidus kiek daugiau nei 7 minutes „Žalgirio“ deficitas buvo net 36 taškai (84:48). Sergio Llulas kėlinio pabaigoje smeigė dar vieną tritaškį, Tomas Dimša tuo pačiu atsakyti nesugebėjo ir po 30 minučių „Žalgirio“ padėtis buvo apgailėtina – 92:50.

Ketvirtajame kėlinyje „Real“ ir toliau smaginosi stebint saviems žiūrovams. Madrido klubas rungtynes užbaigė triuškinančiu Salah Mejri dėjimu – 108:72.

„Real“: Rudy Fernandezas 20, Sergio Llullas 15 (9 rez. perd.), Ioannis Bourousis 13, Sergio Rodriguezas (9 rez. perd.) ir Felipe Reyesas po 12, Nikola Mirotičius 11, Danielis Diezas, Tremmellas Dardenas ir Salahas Mejri (9 atk. kam.) po 7 taškus.

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas 21, Robertas Javtokas 15 (1/1 tritaškis), Artūras Milaknis 8, Paulius Jankūnas ir Šarūnas Jasikevičius po 6, Vytenis Čižauskas 5, Mindaugas Kupšas 4, Vytenis Lipkevičius 3 taškai.

Tai buvo jau penktas Kauno komandos bandymas per beveik metus įveikti varžovus iš Madrido. Deja, nė sykio kauniečiams to nepavyko padaryti.

Nesėkme prieš „Real“ baigėsi pirmas „Žalgirio“ ratas Top-16 etape. Kitas Eurolygos rungtynes kauniečiai žais jau po savaitės, vasario 28 dieną, kai namuose priims Miuncheno „Bayern“ krepšininkus, kuriems metų pradžioje pralaimėjo 66:84.