„Real“ su J. Mačiuliu – Eurolygos finaliniame ketverte

2015 04 24 7:57

Jono Mačiulio atstovaujama Madrido „Real“ komanda – trečius metus iš eilės tarp keturių geriausių Eurolygos ekipų.

Pablo Laso auklėtiniai ketvirtajame ketvirtfinalio mače išvykoje 76:63 (18:21, 15:18, 18:10, 25:14) palaužė Stambulo „Anadolu Efes“ klubą ir seriją laimėjo rezultatu 3-1.

„Real“ nė vieno finalinio ketverto varžybų nepraleidžia nuo 2012-2013 metų. Paskutinius du kartus finale kovojusi Ispanijos ekipa abu kartus turėjo tenkintis sidabro medaliais.

Aštuonis kartus Eurolygos čempione tapusi Madrido komanda paskutinįsyk šiame turnyre triumfavo tik 1994-1995 metų sezone.

Finalinio ketverto varžybų, kurios gegužės 15-17 dienomis vyks būtent Madride, pusfinalyje „Real“ susikaus su Pirėjo „Olympiakos“ ekipa. Ji ketvirtfinalio serijoje dramatiškai eliminavo „Barcelona“.

Rungtynių lūžis įvyko trečiojo kėlinio pabaigoje, kai svečiai pelnė septynis taškus be atsako ir išsiveržė į priekį (49:42).

Atkarpa 8:0 atsakiusiems „Anadolu Efes“ žaidėjams ketvirtojo ketvirčio viduryje buvo pavyko panaikinti turėtą deficitą (57:58).

Tačiau tuomet Sergio Rodriguezas smeigė tritaškį, Felipe Reyesas ir Rudy Fernandezas pridėjo po dvitaškį bei „Real“ vėl atitrūko (65:57).

Po Stephane'o Lasme dėjimo komandas skyrė penki taškai (63:68), bet galutinį tašką šiame susitikime padėjo po tritaškį į varžovų krepšį įsmeigę Fernandezas ir Rodriguezas (74:63).

Nuo suolo pakilęs Mačiulis aikštėje praleido 12 minučių, pasižymėjo 3 taškais (1/2 dvitaškiai), atkovojo 3 kamuolius, 1 sykį prasižengė bei surinko 5 naudingumo balus.

„Anadolu Efes: Nenadas Krstičius 16, Mattas Janningas 10, Dario Šaričius 9 (12 atk. kam., 5 kld.), Stephane'as Lasme 8.

„Real“: Rudy Fernandezas 17, Sergio Llullas 14, Sergio Rodriguezas 12, Jaycee Carrollas 10, Felipe Reyesas 10.

***

Besibaigiant rungtynių laikui iš toli pataikęs Georgios Printezis išplėšė Pirėjo „Olympiakos“ komandai kelialapį į Eurolygos finalinio ketverto varžybas.

Graikijos vicečempionai ketvirtajame ketvirtfinalio mače savo žiūrovų akivaizdoje 71:68 (16:17, 13:20, 21:13, 21:18) nukovė „Barcelona“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių triumfavo 3-1.

Pusfinalyje „Olympiakos“ susikaus su Maskvos CSKA klubu, kuris ketvirtfinalio serijoje 3-0 užtikrintai nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“.

Pirėjo komanda finalinio ketverto turnyre kovos po vienerių metų pertraukos, tuo metu Barselonos ekipa už šių varžybų borto liko pirmąsyk per paskutinius ketverius metus.

Trečiojo kėlinio pradžioje po Alexo Abrineso dėjimo iš viršaus „Barcelona“ įgijo dviženklį pranašumą (39:29).

Bet tuomet Brentas Petway ir Vassilis Spanoulis pataikė po tritaškį, „Olympiakos“ sumažino atsilikimą iki minimalaus (43:45), o po dar keturių Pirėjo ekipos lyderio taškų paeiliui ir išsiveržė į priekį (50:49).

Prieš prasidedant paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei „Barcelona“ pirmavo keturiais taškais, tačiau tada Vangelis Mantzaris smeigė tritaškį, Printezis po varžovų klaidos greitą ataką užbaigė dėjimu ir šeimininkai vėl pirmavo (66:65).

Lemiamu momentu prie baudų metimų linijos Juanas Carlosas Navarro pataikė tik vieną baudos metimą ir išlygino rezultatą, o „Olympiakos“ savo atsakymui turėjo 5,2 sekundės.

Po minutės pertraukėlės chaotiškos atakos metu laisvas prie tritaškio linijos buvęs Printezis sulaukė perdavimo iš Kosto Slouko bei smeigė tritaškį, nulėmusį tiek rungtynių, tiek ketvirtfinalio serijos nugalėtojus (71:68).

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 17, Georgios Printezis 14, Vangelis Mantzaris 11, Brentas Petway 8, Othello Hunteris 8 (8 atk. kam.).

„Barcelona“: Ante Tomičius 13, Tomašas Satoransky 12, Alexas Abrinesas 11, Juanas Carlosas Navarro 8.