„Real“ su J. Mačiuliu tapo Eurolygos čempionais

2015 05 17 22:55

Pirmoje rungtynių dalyje Madrido „Real“ į priekį tempė Jonas Mačiulis, o po ilgosios pertraukos prabilo Jaycee Carrollas ir karališkasis klubas Ispanijos sostinėje vykusiame Eurolygos finale parklupdė Pirėjo „Olympiakos“ 78:59 (15:19, 20:9, 18:18, 25:13).

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Graikijos komanda. „Olympiakos“ pirmavo 21:15 antrojo ketvirčio pradžioje. Tuomet Pablo Laso nuo suolo pakėlė Joną Mačiulį ir 9 taškus per kėlinį pelnęs lietuvis svariai prisidėjo prie to, jog „Real“ pirmavo 35:28.

Po ilgosios pertraukos svečiai spurtavo 12:0 ir išsiveržė į priekį 41:40, tuomet savo žodį tarė Carrollas. Snaiperis iš JAV pelnė 11 taškų ir „Real“ susigrąžino persvarą (53:46).

Ketvirtajame kėlinyje aikštės šeimininkai laikė saugią persvarą, o pabaigoje pergalę įtvirtino rezultatyvi Sergio Rodriguezo atkarpa.

Madridiečių gynyba visiškai neutralizavo pusfinalio herojų Vassilį Spanoulį. Graikas iš žaidimo pataikė vos vieną metimą ir įmetė vieną baudą iš keturių bei surinko -2 naudingumo balus.

„Olympiakos“ koją pakišo tragiškas baudų pataikymas. Graikai pataikė vos 12 iš 26 (46 proc.).

Naudingiausiu žaidėju išrinktas vyriausias finalo ketverto dalyvis Andresas Nocioni. Argentinietis finale pelnė 12 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 18 naudingumo balų.

Mačiulis per 15 minučių pelnė 9 taškus (1/2 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 4 kamuolius, kartą suklydo ir surinko 10 naudingumo balų. Puolėjas pasižymėjo geriausiu +/- reitingu komandoje (+20).

Čempionų taurę „Real“ komandos kapitonui Felipe Reyesui įteikė Ispanijos karalius Felipe VI-asis. Tai pirmasis karališkojo klubo Eurolygos titulas po dvidešimties metų pertraukos.

„Real“: Jaycee Carrollas 16, Andresas Nocioni 12, Sergio Llullas 12, Sergio Rodriguezas 11, Jonas Mačiulis 9.

„Olympiakos“: Mattas Lojeski 17, Georgios Printezis 11, Kostas Sloukas 10, Othello Hunteris 10.