"Šiauliai" įveikė "Ventspils"

2013 10 30 8:37
Roberto Štelmacherio auklėtiniai nesugebėjo pasipriešinti "Šiauliams" bkventspils.lv nuotrauka

Sekmadienį išvykoje sensacingai "Žalgirį" įveikę šiauliečiai nesustojo - namų aikštėje 84:68 (21:24, 20:17, 23:12, 20:15) partiesė "Ventspils".

SITUACIJA. "Šiaulių" ekipa turėjo labai mažai laiko atsigauti po emociškai ir fiziškai išsekinusios dvikovos su "Žalgiriu". Papildomas rūpestis treneriams buvo ir atsivėrusi skylė priekinėje linijoje - žaisti negali čiurną susižeidęs aukštaūgis Julius Jucikas. Jis prisijungė prie Roko Giedraičio, kuris baigia išsigydyti pėdos lūžį. Abiem komandoms šis mačas buvo ir principinis - laimėjusi ekipa įsitvirtins turnyro B grupės lentelės viršuje.

SŪPUOKLĖS. Šiauliečiai (Derekas Needhamas, Darius Pakamanis, Judsonas Dillardas, Vytautas Šulskis ir Chrisas Cooperis) šias rungtynes pradėjo kaip iš natų. Šeimininkai pirmas tris atakas užbaigė D.Pakamanio ir Ch.Cooperio tiksliais metimais - 6:0 (2 min.). Tačiau svečiai greitai atsigavo po šio šalto dušo ir kėlinio viduryje po dviejų iš eilės Ronaldo Zakio tikslių metimų prisivijo - 12:12 (5 min.). Netrukus Akselis Vairogas dvitaškiu su ekstra baudos metimu pirmąkart išvedė latvius įš priekį - 17:16 (7 min.). Perėmę iniciatyvą svečiai antrojo ketvirčio pradžioje pavojingai nutolo - 30:21 (12 min.). "Šiaulių" ekipa pakoregavo gynybą, ir skirtumas ėmė pamažu tirpti. "Ventspils" žaidėjai nerado priešnuodžių prieš efektingai žaidusį Ch.Cooperio (14 tšk., 9 atk. kam.) ir D.Pakamanio (12 tšk., 4 rez. perd.) duetą. Po dviejų kėlinių - 41:41.

SMŪGIS. Po pertraukos R.Zakis pelnė svečiams dvitaškį, pridėjo vieną baudą. Tačiau šiauliečiai netrukus surengti kur kas galingesnį atsakymą - šovė pirmyn 15:2 (56:46, 26 min.). Trenerio Roberto Šlelmaherio auklėtiniai blaškėsi šeimininkų gynyboje, o skirtumas vis augo. Antroje mačo pusėje šiauliečiai perėmė net 7 kamuolius ir beveik visas žaibiškas kontratakas pavertė lengvais taškais. 36-ąją min. šiauliečiai po D.Needhamo dvitaškio su ekstra baudos metimu tapo nebepavejami - 80:60 (36 min.). Likusią mačo atkarpą abi komandos leido parungtyniauti jaunimui. Savuoju šansu pelnyti pirmus taškus BBL čempionate pasinaudojo ir Justinas Olechnavičius, reidą po krepšiu užbaigęs tiksliu metimu.

MINTYS I. "Pergalę lėmė nusiteikimas kovoti. Vyrai degė emocijomis po rungtynių su "Žalgiriu". Pirmus du kėlinius atrodėme kiek vangūs, bet po pertraukos puikus žaidimas ginantis padėjo pamatą pergalei. Nieko naujo nepasakysiu - kai gynyboje gerai sekasi, ir užpulti tampa lengviau. Po pralaimėjimo alytiškiams daug kas mus nurašė, bet dabar neabejotinai taps sunkiau, nes įveikėme du labai pajėgius varžovus. Todėl priešininkai, manau, prieš mus žais su ypatinga energija. Mūsų žaidimas po truputį gerėja, bet neramina nesibaigiančios traumos", - auklėtinius už pasiaukojantį žaidimą ginantis gyrė treneris Gediminas Petrauskas.

MINTYS II. "Mus nužudė klaidos. Antrajame kėlinyje visiškai kontroliavome žaidimą, bet po to sekė pora profesionalams neleistinų kvailų klaidų, o šiauliečiai jas pavertė tiksliais tolimais metimais. Tai skaudžiai mus nuleido ant žemės. Bandžiau rotuoti žaidėjus, bet šiandien mes, deja, neklystančių neturėjome. Tuo tarpu šeimininkai naudojosi savo pagrindiniais ginklais, kuriais visada garsėja - greitomis kontratakomis ir tiksliais tritaškiais. Belieka guotis, kad tai buvo ne mūsų diena. Galima būtų kalbėti, kad mes po ilgos pertraukos žaidėme visi, grįžo trys traumas gydęsi žaidėjai. Tačiau tai - joks pasiteisinimas. Manau, mums trūko rungtynių su pajėgesniais varžovais - tokių Latvijoje kaip "Šiauliai" nėra daug. Todėl šiandien pamatėme, ko mums realiai trūksta. Nemanau, kad mano vaikinai tikėjosi, jog "Žalgirį" įveikę šiauliečiai atsipalaiduos. Patikėkit, puikiai pats žinau, kaip jautiesi iškovojęs tokią pergalę - žaidi kaip ant sparnų", - po rungtynių kalbėjo svečių strategas Robertas Štelmaheris.

SKAIČIAI. "Šiauliai" - "Ventspils" 84:68 (21:24, 20:17, 23:12, 20:15). Teisėjai A.Ramanauskas, A.Maleckas ir S.Paškevičius. 430 žiūrovų.

"Šiauliams" taškų pelnė: D.Pakamanis (4/6 dvit., 2/3 trit., 8 rez. perd.) ir V.Šulskis (5/6 dvit., 6 išpr. praž.) po 17, Ch.Cooperis (8/11 dvit., 13 atk. kam., 2 blk.), D.Needhamas ir J.Dillardas (5/6 dvit.) po 10, O.Galdikas 7 (2 blk.), E.Žukauskas 5, J.Olechnavičius 2 (M.Kumpys);

"Ventspils": R.Zakis 17 (8/14 dvit.), S.Valteris 9 (8 išpr. praž.), J.Timma ir L.Williamsas po 7, A.Vairogas, D.Lejasmejeris ir A.Butjenkovas po 6, M.Gulbis ir T.Leimanis po 5 (I.Gromovas ir E.Štelmaheris).