„Šiauliams“ jėgų užteko neilgam

2015 11 25 21:01
bcsiauliai nuotrauka

„Šiaulių“ krepšininkai metė iššūkį grėsmingajai Gaziantepo ekipai, kuri laikyta viso turnyro viena favoričių, bet jėgų užteko tik trim kėliniams – pralaimėta 71:87 (12:20, 27:15, 18:26, 14:26).

Šiauliečius šiame mače tenkino tik pergalė, nes Vroclavo krepšininkai namuose 80:75 palaužė Bratislavos „Inter“. Tai reiškė, kad į kitą etapą patekti norinčiai „Šiaulių“ eklipai būtina laimėti abejas likusias rungtynes. Tiesa, kelialapį gaus ir keturios geriausios grupėse trečiąją vietą užėmusios ekipos.

Šiauliuose senzacingai 69:72 kritę Gaziantepo krepšininkai atsakomąjį mačą pradėjo kaip iš natų. Šeimininkai pirmajame kėlinyje pataikė visus 5 mestus tritaškius ir susikrovė nemenką pranašumą – 20:12. Net tritaškius įskraidino NBA patirties turintis „Royal Hali“ snaiperis Andrew Rautinis. Svečiams koją kišo ir jaudulys – per pirmąsias 10 minučių prarado net 7 kamuolius. Per pirmąją mačo dalį šeimininkai tritaškius metė stulbinamu 62 proc. (8 iš 13) taiklumu.

Antrajame ketvirtyje vaizdas pasikeitė: šiauliečiai atsikratė jaudulio ir ėmė žaisti taip, kaip moka. „Šiaulių“ ekipą įkvėpė Paulius Dambrauskas, kuris per tris atakas pelnė 7 taškus. Svečiai spurtavo 16:3 ir po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą – 30:27 (17 min.). Iš P.Dambrausko estafetę perėmė Assemas Marei, po to iniciatyvos ėmėsi Michaelynas Scottas, o ketvirčio pabaigoje du dvitaškius pridėjo Davidas Dudzinskis – 39:35.

Po pertraukos pirmąją šiauliečių ataką tritaškiu užbaigė Cameronas Ayersas – 42:35 (21). Atrodė, kad svečiai pamažu perėmė iniciatyvą, bet tada žybtelėjo epizodiniu vaidmeniu besitenkindavęs Slovėnijos rinktinės veteranas Jure Balažičius. 35 metų puolėjas per pusšeštos minutės pelnė net 13 taškų. Jo pastangomis šeimininkai perėmė iniciatyvą ir persvėrė rezultatą – 61:57 (30). Būtent šis žaidėjas, „FIBA Europe“ taurės turnyre iki šio mačo rinkdavęs po 7,8 taško, tapo faktoriumi X, – pataikė 12 iš 14 metimų ir pelnė net 27 taškus.

Ketvirtojo kėlinio pradžia palaidojo pavargusių svečių viltis. Iš pradžių pasižymėjo dvitaškį ir tritaškį pataikęs J.Balažičius, o po to iniciatyvą perėmė amerikietis Jawadas Williamsas. Aukštaūgis pelnė dar 5 taškus ir „Royal Hali“ pranašumas tapo daugiau nei solidus – 71:57 (32). Šiauliečiams nutraukti taškų badą pavyko tik sužaidus pusketvirtos minutės – šeimininkų gynybą pralaužti pavyko D.Dudzinskiui. „Šiaulių“ krepšininkai bandė kautis dėl pergalės, bet NBA žaidėjų nestokojantys šeimininkai iniciatyvos nebeišleido.

SKAIČIAI. Gaziantepo „Royal Hali“ – „Šiauliai“ 87:71 (20:12, 15:27, 26:18, 26:14).

„Royal Hali“ taškų pelnė: J.Balažičius 27 (9/10 dvit., 3/4 trit.), E.Calloway'us 19 (5/7 trit., 6 rez. perd., 5 per. kam.), A.Kingas 13 (3 blk.), A.Rautinis 12 (4/7 trit.), J.Williamsas 5, C.Ogutas, E.Eryuzas ir R.Ružičius po 3, J>Stone'as 2;

„Šiauliams“: P.Dambrauskas 15 (3/5 dvit., 2/3 trit.), A.Marei 12 (6/10 dvit., 10 atk. kam.), M.Scottas (4/10 dvit.) ir D.Dudzinskis (4/7 dvit., 1/4 trit.) po 11, C.Ayersas 10 (2/7 trit.), A.Jomantas 8 (7 atk. kam., 4 kld.), G.Leonavičius 4 (K.Guščikas, R.Gumeniukas).

Taiklumas: 18/36 (50 proc.) ir 23/44 (52) dvitaškių, 15/26 (58) ir 6/20 (30) tritaškių, 6/7 (86) ir 7/10 (70) baudų. Atkovota kamuolių 27 (6 – puolant) ir 37 (16), perimta 11 ir 1, rezultatyvių perdavimų 22 ir 15, blokuota metimų 6 ir 1, padaryta klaidų 8 ir 14.

Kitas runtynes „Šiauliai“ žais sekmadienį – Klaipėdoje išmėgins jėgas su „Neptūnu“. Rungtynių pradžia – 17 val. Po to šiauliečiai išvyks į Bratislavą, kur sužais paskutines M grupės rungtynes. Net ir laimėję „Šiaulių“ krepšininkai nebeturi vilčių pakilti aukščiau 3 vietos grupėje. Tačiau pergalė prieš „Inter“ suteiktų vilčių patekti tarp keturių geriausių komandų, kurios grupės varžybose užėmė trečiąją vietą.