„Šiauliams“ nepasisekė

2015 10 29 21:50
neobasketball.com  nuotrauka

„Šiaulių“ krepšininkams nepavyko pergale pradėti „FIBA Europe“ taurės turnyro. Visą mačą pirmavę šiauliečiai paskutinėmis minutėmis nusileido Lenkijos ekipai 69:71.

KELIONĖ. „Šiaulių“ ekipa į Lenkiją išsiruošė dar antradienio vakarą. Komandos autobusas netoli Čekijos sienos esantį Vroclavą pasiekė po daugiau kaip pusę paros trukusios kelionės.

SUKAKTIS. Ketvirtadienį šiauliečių kapitonui Gintarui Leonavičiui sukako 32 metai. Vyriausias komandos krepšininkas savąjį gimtadienį paminėjo krepšinio aikštėje – kovėsi dėl pirmosios pergalės „FIBA Europe“ taurės turnyre. Deja, gynėjui per gimtadienį gauti gražiausios dovanos nepavyko – pergalę išplėšė visą mačą svečius vijęsi šeimininkai.

KOVINGUMAS. Pirmajame ketvirtyje šiauliečiams niekaip nesisekė pataikyti iš toli – pro šalį skriejo visi 4 tritaškiai. Tai leido šeimininkams kėlinio viduryje išlyginti žaidimą. Svečiai suklydo net 6 kartus, bet viskas kompensavo „Šiaulių“ krepšininkų kovingumas: šiauliečiai kovą po krepšiais laimėjo net 14:4. Po pirmojo ketvirčio rezultatas lygus – 18:18.

SPURTAS. Antrojo kėlinio pradžioje žaidimas vėl vyko taškas į tašką. Šiauliečiai dar energingiau ėmė spausti šeimininkus, o patys pradėjo kur kas labiau branginti kamuolį. Pastangos ginantis davė rezultatą – pavyko pristabdyti SLĄSK legionierius. Įpusėjus kėliniui svečiai surengė spurtą 10:0 ir nutolo rekordine 9 taškų persvara – 35:26 (18). Ketvirtį užbaigė įspūdinga Pauliaus Dambrausko ataka – į baudos aikštelę įsiveržęs gynėjas su sirena pataikė dvitaškį (39:32). „Šiaulių“ pranašumas galėjo būti ir didesnis, bet svečiai nepataikė nė vieno iš 9 tritaškių. Kovą dėl atšokusio kamuolio šiauliečiai laimėjo labiau nei įspūdingai – net 25:11 (11 sugriebė puolant).

LENKTYNĖS. Po pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė: po abiem krepšiais dominavo svečiai. Trečiojo kėlinio pradžioje Vroclavo komandai buvo pavykę priartėti iki 37:43 (23), bet įstrigusį puolimą išjudino Paulius Dambrauskas. Gynėjas perėmė kamuolį, išprovokavo nesportinę pražangą ir šaltakraujiškai sumetė abi baudas. Netrukus dvitaškį pridėjo Assemas Marei – 47:37. Tiesa, dviženkle persvara šiauliečiai džiaugėsi neilgai – SLĄSK ekipa pelnė be atsako 5 taškus, ir „Šiaulių“ treneriai suskubo prašyti minutės pertraukėlės. Kėliniui baigiantis G.Leonavičius pagaliau „pramušė“ – įskraidino tritaškį. Tolimą metimą šiauliečiams pavyko pataikyti 14 bandymu. Po trijų kėlinių svečiai pirmavo jau tik 59:55.

LŪŽIS. Paskutiniojo ketvirčio pradžioje šeimininkai pakilo į lemiamą šturmą – Michalas Jankowskis tritaškiu nurėžė skirtumą iki 60:61 (33). Antroje kėlinio pusėje pasidarė dar karščiau, kai Rashadas Maddenas tolimu metimu po labai ilgos pertraukos išlygino rezultatą – 66:66 (37). Tai buvo 7 taiklus šeimininkų tritaškis (iš 18). Negana to, Reigarvius Williamsas metimu iš po krepšio išvedė savąją ekipą į priekį – 68:66 (38). Šiauliečiai mačo pabaigoje žaidė žemu penketu, bet krepšys buvo tarsi užrištas. Prasidėjus paskutinei minutei R.Maddenas taikliomis baudomis padidino atotrūkį iki 4 taškų, bet tritaškį smeigė P.Dambrauskas – 69:70. Likus 25 sek. lenkai prarado kamuolį, bet klaida atsakė ir svečiai, todėl teko gelbėtis bauduojant. Kamilas Chanas pataikė tik vieną baudą, o „Šiauliams“ liko išsigelbėti 3,9 sek. Deja, šiauliečiai suklydo dar kartą.

SKAIČIAI. Vroclavo SLĄSK – „Šiauliai“ 71:69 (18:18, 14:21, 23:20, 16:10).

SLĄSK taškų pelnė: R.Maddenas 16 (3/3 dvit., 1/3 trit., 7/7 baud.), V.Kovalenka 15 (4/6 dvit., 2/2 trit., 1/1 baud.), R,.Williamsas 9 (9 atk. kam.), K.Chanas ir M.Suttonas po 8, A.Smithas ir M.Jankowskis po 6, B.Heathas 3 (M.Stawiakas);

„Šiauliams“: P.Dambrauskas 17 (4/6 dvit., 1/4trit., 6/6 baud., 5 atk. kam.), A.Marei 15 (7/11 dvit., 10 atk. kam.), D.Dudzinskis 11, A.Jomantas 9 (6 atk. kam.), G.Leonavičius 7, M.Scottas ir C.Ayersas (0/7 trit.) po 4, K.Guščikas ir R.Gumeniukas po 1.

Taiklumas: 19/32 (59 proc.) ir 21/43 (49) dvitaškių, 7/18 (39) ir 3/20 (15) tritaškių, 12/14 (86) ir 18/25 (72) baudų. Atkovota kamuolių: 24 ir 40, perimta 7 ir 6, rezultatyvių perdavimų 10 ir 8, padaryta klaidų 13 ir 15.

VARŽOVAS. Kita M grupės dvikova vyko Turkijoje. Aikštės šeimininkai Gaziantepo „Royal Hali“ krepšininkai 89:72 partiesė Bratislavos „Inter“ (Slovakija). Kitas „FIBA Europe“ taurės turnyro rungtynes „Šiauliai“ žais lapkričio 3-ąją – namuose bandys mesti iššūkį grupės favoritei iš Turkijos.