„Sūduva“ netikėtai krito sostinėje ir prarado traumą patyrusią D.Saurazaitę

2015 10 30 20:19
Augusto Didžgalvio nuotrauka

Marijampolės „Sūduvos“ (4/1) pergalių seriją Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) nutraukė Vilniaus „Kibirkšties“ (4/1) komanda, kuri namuose 79:67 (19:16, 24:12, 12:21, 24:18) pranoko dvikovos favoritėmis laikytas šalies vicečempiones.

Pirmajame kėlinyje vyko kova taškas į tašką, bet beveik visą laiką priekyje buvo „Kibirkšties“ krepšininkės, kurios po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 19:16.

Antrajame ketvirtyje sužaidus 5 minutes „Sūduvos“ deficitas tebuvo minimalus (24:25), bet tuomet vilnietės ėmė agresyviai gintis ir periminėjo vieną kamuolį po kito. Sėkminga šeimininkių atkarpa leido spurtuoti 15:2 bei pirmą kartą susikrauti dviženklį pranašumą – 40:26. Tiesa, tuo viešnių bėdos nesibaigė – verždamasi krepšio link sunkią traumą patyrė pagrindinė įžaidėja Dovilė Saurazaitė. Įtariama, kad jai trūko kryžminiai kelio raiščiai. Įpusėjus dvikovai „Kibirkštis“ buvo toli priekyje – 43:28.

Po didžiosios pertraukos „Sūduvos“ krepšininkės sugrįžo ant parketo supratusios, jog trauktis nebėra kur. Agresyvi zoninė gynyba privertė dažnai klysti vilnietes, o marijampolietės tuo naudojosi ir artėjo. 28-ąją minutę LMKL vicečempionų deficitas po ilgesnės pertraukos sumažėjo iki vienženklio skaičiaus (43:52), o kėliniui pasibaigus Rimvydo Samulėno auklėtinės atsiliko tik 6 taškais – 49:54.

Vos prasidėjus ketvirtajam ketvirčiui skirtumas ištirpo iki 4 taškų (57:53), tačiau tuomet „Kibirkštis“ spurtavo 8:2 bei susigrąžino dviženklį pranašumą – 65:55. Rungtynių įtampos neišlaikė „Kibirkšties“ strategė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė ir „Sūduvos“ žaidėja Neringa Skadaitė, kurios užsidirbo po techninę pražangą. Sostinės krepšininkės išsaugojo persvarą ir šventė netikėtą pergalę.

„Kibirkštis“: S.Landry 21 (9 atk. kam.), L.Juškaitė 16 (15 atk. kam.), E.Šniokaitė ir G.Meškonytė po 10, D.Šarauskaitė po 9.

„Sūduva“: S.Baliutavičiūtė 14, N.Skadaitė 13, I.Šalkauskė 11 (7 atk. kam.).