„Sūduva“ trečią kartą pranoko LMKL čempiones

2015 02 13 20:57
Karolio Kavolėlio nuotrauka

Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) septynioliktąją pergalę iškovojo Marijampolės „Sūduva“ (17/6), kuri svečiuose rezultatu 68:60 (16:12, 14:15, 22:15, 16:18) pranoko titulą ginančias Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (11/12) krepšininkes.

Pirmajame kėlinyje komandos žengė koja kojon ir nei viena ekipa per daug neatitrūko. Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes, didžiausią 6 taškų persvarą susikrovė „Sūduva“ – 14:8, o po pirmųjų dešimties minučių LMKL čempionės turėjo 4 taškų deficitą – 12:16.

Antrojo kėlinio viduryje, po Ritos Milieškienės dvitaškio, „Sūduva“ įgijo dviženklį pranašumą – 26:16, tačiau ketvirčio pabaigoje sėkmingą atkarpą 9:2 sužaidusi „Kibirkšties-VIČI“ ekipa sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 27:30.

Trečiąjį ketvirtį 4 taškais pradėjo Ieva Šimkutė ir išvedė vilnietes į priekį – 31:30. Kėlinio pabaigoje atkarpą 8:0 sužaidusios marijampolietės ir vėl pabėgo į priekį (50:42) bei privertė „Kibirkšties-VIČI“ trenerį Algirdą Paulauską paprašyti minutės pertraukėlės. Kėlinį taikliu dvitaškiu baigė „Sūduva“ ir prieš lemiamą ketvirtį buvo priekyje dviženkliu skirtumu – 52:42.

Paskutiniame kėlinyje 7 taškus be atsako pelniusios vilnietės, per kiek mažiau nei 2 minutes, sumažino savo atsilikimą iki 4 taškų – 50:54. Nors „Sūduvai“ buvo ir vėl pavykę pabėgti į priekį (60:52), tačiau Vitos Horobets 4 taškai vėl leido „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkėms priartėti – 56:60. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę, taiklų tritaškį pataikė Santa Okockytė ir padidino „Sūduvos“ pranašumą iki 9 taškų – 65:56. Per likusį laiką marijampolietės susikrautos persvaros neiššvaistė ir šventė pergalę 68:60.

„Kibirkštis-VIČI“: N.Hammonds 16, E.Šniokaitė (3 rez. perd.) 13, I.Šimkutė (6 atk. kam.) 10, V.Kaminskytė (6 atk. kam.) 8.

„Sūduva“: R.Milieškienė 18, S.Baliutavičiūtė (6 atk. kam.) 15, D.Saurazaitė (4 rez. perd.) 13, S.Okockytė 12.