„Trail Blazers“ per pratęsimą nukovė „Rockets“

2014 04 21 9:01
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Vienuolikos taškų pranašumą ketvirto kėlinio pabaigoje iššvaisčiusi Hjustono „Rockets“ krito pirmosiose NBA Vakarų konferencijos ketvirtfinalio rungtynėse. Hjustono ekipa 120:122 (20:27, 29:21, 30:25, 27:33, 14:16) nusileido Portlando „Trail Blazers“ komandai.

Antroje mačo dalyje dominavusi Hjustono ekipa pirmavo 98:87, kai iki ketvirto kėlinio pabaigos liko žaisti kiek daugiau nei 4 minutės.

Tada darbo ėmėsi Damianas Lillardas ir LaMarcusas Aldridge'as. Jie kartu sudėjus pelnė paskutinius 19 komandos taškų, o vyšnaitę ant torto padėjo Aldridge'as, pataikęs dvitaškį, išplėšusį pratęsimą likus žaisti 2 sekundes.

Pratęsimą šeimininkai pradėjo 6 taškais be atsako, bet netrukus „Trail Blazers“ patys pelnė 8 taškus iš eilės ir pirmą kartą po ilgosios pertraukos išsiveržė į priekį – 114:112.

Dramatiškoje rungtynių pabaigoje abi komandos prarado savo svarbiausius žaidėjus. Iš pradžių dėl šešių pražangų aikštę buvo priversti palikti Robinas Lopezas ir LaMarcusas Aldridge'as, o paskutinę minutę – ir Dwightas Howardas.

Kol Howardas dar buvo aikštėje, likus žaisti 25,5 sekundes jis pataikė vieną baudą ir išvedė „Rockets“ į priekį 120:119.

Kitoje aikštės pusėje Lillardas taip pat realizavo baudas, o po netaiklaus Jameso Hardeno tritaškio dėl kamuolio kovojantis Howardas prasižengė šeštą kartą.

Joelis Freelandas tada pataikė vieną baudą, paskutinei „Rockets“ atakai palikdamas 10,8 sekundes.

„Rockets“ lemiamą metimą patikėjo Hardenas. Šis įsiveržė į baudos aikštelės prieigas, sudvejojo prieš mesdamas ir nepataikė aidint sirenai. Hardenas prametė 20 iš savo 28 metimų.

„Jis yra puikus žaidėjas, per savo karjerą pataikęs daug svarbių metimų, bet mes turime gerų gynėjų ir puikiai prieš jį apsigynėme“, – po dvikovos džiaugėsi Lillardas.

Portlando komandą į pergalę vedė rezultatyviausias rungtynes komandos istorijoje atkrintamosiose varžybose sužaidęs Aldridge'as. Jis pelnė 46 taškus ir atkovojo 18 kamuolių.

Hjustono komandos aukštaūgis Donatas Motiejūnas nežaidė trenerio sprendimu.

„Rockets“: Jamesas Hardenas (8/28 metimų) ir Dwightas Howardas (15 atk. kam.) po 27, Chandleris Parsonsas 24, Jeremy Linas 14, Terrence'as Jonesas 12 (13 atk. kam.).

„Trail Blazers“: LaMarcusas Aldridge'as 46 (18 atk. kam.), Damianas Lillardas 31 (9 atk. kam.), Wesley Matthewsas 18, Nicolas Batumas 14 (9 atk. kam.).