„Utena“ sulaukė rimto pasipriešinimo mače su „Hoptrans-Sirenomis“

2016 01 30 16:56
lmkl.lt nuotrauka

Pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo titulą ginanti „Utena“ (15/2), kuri svečiuose 87:76 (19:20, 19:25, 24:12, 25:19) pranoko Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ (9/8).

Rungtynių pradžia buvo apylygė abiems komandoms, o įpusėjus ketvirčiui minimalią persvarą turėjo LMKL čempionės – 12:11. Kėlinio pabaigoje 5 taškus be atsako pelniusios „Hoptrans-Sirenos“ varžoves pasivijo ir persvėrė rezultatą (19:16) bei minimalų pranašumą išlaikė iki kėlinio pabaigos – 20:19.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo uteniškės, kurios pelniusios 4 taškus be atsako išsiveržė į priekį – 23:20. Tiek šeimininkės, tiek ir viešnios demonstravo atkaklų ir kovingą žaidimą, o į pusėjus ketvirčiui švieslentėje degė lygybė – 29:29. Likus žaisti 2 minutes iki kėlinio pabaigos, tolimą metimą smeigė Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė, po kurio šeimininkės susikrovė 6 taškų pranašumą – 39:33. Kėlinio pabaigoje „Utena“, Marinos Solopovos pastangomis, buvo sumažinusi atsilikimą iki minimumo (38:39), tačiau 6:0 spurtavusios „Hoptrans-Sirenos“ prieš ilgąją pertrauką susikrovė 7 taškų pranašumą – 45:28.

Trečiąjį ketvirtį labai aktyviai pradėjo viešnios, kurios surengusios sėkmingas greitas atakas, sužaidus 3 minutes, sumažino atsilikimą iki 2 taškų – 47:49. Kova aikštelėje ir toliau vyko taškas į tašką, o įpusėjus ketvirčiui šeimininkės turėjo minimalų pranašumą – 52:51. Likus žaisti 2 minutes, rezultatas buvo lygus (56:56), tačiau tiksliai baudos metimus realizavusi M.Solopova į priekį išvedė uteniškes – 58:56. Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Utena“, kuri prieš lemiamą kėlinį buvo priekyje – 62:57.

Paskutiniame kėlinyje, po Rimos Valentienės tolimo metimo, „Utena“ įgijo 8 taškų pranašumą (67:59), tačiau 3 Santos Okockytės taškai leido šeimininkėms priartėti – 62:67. Įpusėjus kėliniui viešnios ir vėl atitrūko 8 taškais (75:67) bei privertė Liną Šalkų prašyti minutės pertraukėlės. Nors šeimininkės ir buvo sumažinusios atsilikimą, tačiau „Utena“ spurtavo ir susikrovė jau dviženklį pranašumą – 80:70. Saugią persvarą uteniškės išlaikė iki susitikimo pabaigos ir iškovojo pergalę Garliavoje – 87:67.

„Hoptrans-Sirenos“: S.Okockytė 17 (6 rez. perd.), G.Jasiunskaitė 14, R. Žemantauskaitė-Matlašaitienė 11, R.Knyzaitė 10.

„Utena“: M.Solopova 25 (11 rez. perd., 5 per. kam.), R.Milieškienė 23, M.Kvederavičiūtė 11 (7 atk. kam.).