„Utena“ svečiuose nusileido Rusijos klubui

2014 12 05 7:38
„Utenos“ klubo nuotrauka

Nesėkmę Europos taurės turnyro B grupėje patyrė „Utenos“ (1/3) komanda, kuri svečiuose 59:69 (15:12, 13:19, 15:19, ) nusileido grupės lyderėms Vologdos „Čevakata“ (4/0) krepšininkėms.

Nors susitikimą dvitaškiu pradėjo rusės, bet „Utena“ atsakė dviem tolimais metimais – 6:2. Čia pat 6 be atsako pelnyti „Čekavata“ taškai leido vėl išsiveržti į priekį – 8:6. Viešnios turėjo savo atsaką – spurtas 9:0 leido truktelėti į priekį – 15:8. Per likusią minutę taškus rinkos tik Vologdos komanda, bet po pirmųjų dešimties žaidimo minučių „Utena“ išliko priekyje – 15:12.

Antrajame ketvirtyje sužaidus 4 minutes Alfredo Vainausko auklėtinės dar pirmavo (25:22), tačiau „Čevakata“ sėkmingos atakos leido šeimininkėms vėl pirmauti – 28:25. Nors Eglės Šikšniūtės ir Gretos Šniokaitės taškai leido išlyginti rezultatą (28:28), Rusijos ekipa paskutinę minutę sužaidė sėkmingiau ir įpusėjus mačui pirmavo 31:28.

Po didžiosios pertraukos tęsėsi kova taškas į tašką – 27-ąją minutę E.Šikšniūtės baudos metimai dar sumažino „Utenos“ atsilikimą (40:41), bet „Čevakata“ laimėjo atkarpą 9:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 50:40. Sandros Linkevičienės dvitaškis su pražanga leido viešnioms kiek sumažinti deficitą prieš lemiamą ketvirtį – 43:50.

Ketvirtajame kėlinyje „Utena“ ėmė vytis varžoves ir po G.Šniokaitės taiklios baudos priartėjo (51:55), bet „Čevakata“ sėkmingai žaidė gynyboje ir per 5 minutes lietuvaitėms leido įmesti vos 1 tašką, o pačios sėkmingai užbaigė kelias atakas ir užsitikrino antrąją pergalę tarpusavio dvikovose bei ketvirtąją turnyre.

„Čevakata“: Kayla Alxander 12 (9 atk. kam.), Tatjana Petrušina 11, Anastasija Logunova 9.

„Utena“: Eglė Šulčiūtė 14 (6 atk. kam.), Rita Žilinskaitė 10, Greta Šniokaitė (5 atk. kam.), Kristina Alminaitė, Eglė Šikšniūtė ir Sandra Linkevičienė po 7.