„Warriors“ atsidūrė per žingsnį nuo trofėjaus

2015 06 15 10:00
Reuters/Scanpix nuotrauka

Antras LeBrono Jameso trigubas dublis šių metų NBA finale neišgelbėjo Klivlando „Cavaliers“ komandos. Jamesas sužaidė eilines fenomenalias rungtynes, bet jo ekipa išvykoje 91:104 (22:22, 28:29, 17:22, 24:31) nusileido „Golden State Warriors“ krepšininkams.

„Warriors“ serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3-2. Šeštosios serijos rungtynės naktį iš antradienio į trečiadienį vyks Klivlande.

Jamesas pelnė 40 taškų, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų, bet pergalingo „Warriors“ spurto metu ketvirtajame kėlinyje spindėjo Stephenas Curry.

Naudingiausias lygos žaidėjas ketvirtajame kėlinyje pelnė 17 taškų, įskaitant du neįtikėtinus tritaškius, ir vedė šeimininkus į pergalę.

Itin tolimas Jameso metimas, iki mačo pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei 8 minutes, išvedė „Cavaliers“ į priekį 80:79, tačiau kitoje atakoje aikštės pusėje Curry atsakė sudėtingu tritaškiu. Netrukus Klay Thompsonas pridėjo tolimą metimą ir „Warriors“ nutolo 85:80.

„Tai sugrąžino mūsų pasitikėjimą savimi, – tritaškį iš karto po to, kai pataikė Jamesas, po dvikovos prisiminė Curry. – Tai buvo puikus metimas, džiaugiuosi, kad jis įkrito.“

Po Tristano Thompsono dvitaškio „Cavaliers“ ketvirčio viduryje buvo priartėję iki 84:85, bet tada „Warriors“ surengė pergalingą spurtą.

Draymondas Greenas pataikė vieną baudą, o po nesėkmingos „Cavaliers“ atakos Andre Iguodala smeigė tritaškį.

Dar kitoje atakoje Iguodala atsikovojo kamuolį puolime ir pelnė taškus su varžovo pražanga – 91:84.

Tristanas Thompsonas pataikė vieną baudą, taip pristabdydamas varžovų spurtą, bet netrukus Curry atsakė metimu iš po krepšio. Tada Jamesas reailizavo tik vieną baudą, o Curry smeigė tritaškį ir pakėlė ant kojų „Oracle“ areną – 96:86, likus žaisti 2 minutes 44 sekundes.

Jameso tritaškis dar buvo sumažinęs „Cavaliers“ atsilikimą iki 7 taškų, bet tai buvo viskas, ką Klivlando krepšininkai sugebėjo pasiekti per likusį laiką.

LeBronas šeštą kartą karjeroje finale surinko trigubą dublį ir pagal šį rodiklį per visą NBA istoriją nusileidžia tik Magicui Johnsonui, kuris turi surinkęs 8 trigubus dublius.

„Warriors“: Stephenas Curry 37 (7/13 trit.), Draymondas Greenas 16 (9 atk. kam.), Andre Iguodala 14 (8 atk. kam., 7 rez. perd., 2/11 baudos), Leandro Barbosa 13, Klay Thompsonas 12.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 40 (14 atk. kam., 11 rez. perd.), Tristanas Thompsonas 19 (10 atk. kam.), J.R. Smithas 14, Imanas Shumpertas 10.