„Žalgirio“ gynybos gniaužtai supančiojo „Neptūną“

2014 11 02 18:40
E.Blaževičiaus (Fotodiena/lkl.lt) nuotrauka

Lietuvos krepšinio lygos čempionate įspūdingą pergalę iškovojo Lietuvos čempionai Kauno „Žalgirio“ (8-1) krepšininkai. Kauniečiai namuose 86:48 (22:13, 33:10, 10:11, 21:14) įveikė Klaipėdos „Neptūno“ (8-2) ekipą.

Lietuvos čempionai susitikimą pradėjo spurtu 7:0, o pirmuosius taškus „Neptūnas“ pelnė sužaidus penkias minutes. Po minutės pertraukėlės aikštelės šeimininkai ir toliau kontroliavo žaidimo eigą (17:9). Ketvirtį dvitaškiu su pražanga pabaigė Paulius Jankūnas ir kauniečiai pirmavo 22:13.

Kazys Maksvytis dar vienos minutės pertraukėlės buvo priverstas prašyti jau antro kėlinio pradžioje. Kauniečiai pelnė keturis taškus be atsako ir nutolo (26:13). Pasitarimas naudos klaipėdiečiams neatnešė – „Žalgiris“ dar kartą spurtavo įgijo rekordinę persvarą (36:14). Situacijos negerino ir techninė Arno Butkevičiaus pražanga. Lietuvos čempionai lengvai rinko taškus, o po Edgaro Ulanovo dėjimo skirtumas pasiekė 32 taškų ribą – (50:18).

Situacija aikštelėje nesikeitė ir po ilgosios pertraukos. Gintaro Krapiko auklėtiniai ir toliau supančiojo varžovus gynyboje ir leidę įmesti per kėlinį 11 taškų po trijų kėlinių pirmavo 65:34.

Ketvirtasis šių rungtynių kėlinys tapo tik formalumu abiems ekipoms. Kauniečiai ir toliau dominavo po abiem krepšiais ir Gintaras Krapikas leido pasireikšti visiems, rungtynėms registruotiems krepšininkams. Jie vaizdo aikštelėje negadino ir Lietuvos čempionai iškovojo įtikinamą pergalę 86:48.

„Žalgiris“: Vytenis Lipkevičius 13 tšk., Darius Songaila ir Jamesas Andersonas po 12 tšk., Artūras Gudaitis 9 tšk., Artūras Milaknis 8 tšk.

„Nepūnas“: Mustafa Shakuras 9 tšk., Deividas Gailius 8 tšk., Mindaugas Girdžiūnas ir Donatas Zavackas po 6 tšk.