"Žalgiris" atstatė lygybę

2014 05 26 21:10
"Žalgiriui" ir "Neptūnui" LKL finale dar teks žaisti bent tris kartus. Erlendo Bartulio nuotrauka

Kauno "Žalgirio" krepšininkai išlygino LKL finalo serijos iki keturių pergalių rezultatą - 1:1.

Pirmąsias finalo rungtynes žalgiriečiai Klaipėdoje pralaimėjo "Neptūnui" 59:71, o vakar namie varžovus įveikė rezultatu 92:83 (20:23, 24:23, 30:13, 18:24). Trečiosios finalo serijos rungtynės rytoj vyks Klaipėdoje.

"Žalgirio" komanda vangiai pradėjo vakarykštes rungtynes. "Neptūnas" šovė į priekį ir kontroliavo situaciją Kaune. 15 minutę klaipėdiečiai grėsmingai nutolo 39:30. Keista, bet tuomet minutės pertraukėlės paprašė ne "Žalgiris", o "Neptūnas". Pauzė buvo į naudą šeimininkams - jie dar iki pertraukos beveik panaikino savo atsilikimą (44:46).

Lūžis rungtynėse įvyko trečiame kėlinyje. Po Pauliaus Jankūno metimo "Žalgiris" pagaliau persvėrė rezultatą (49:48), o surengęs spurtą 11:2 įgijo apčiuopiamą pranašumą - 61:50. Trečio kėlinio pabaigoje kauniečiai užfiksavo ir didžiausią savo persvarą - 74:59.

Ketvirto kėlinio pabaigoje "Neptūnui" buvo pavykę priartėti iki 6 taškų (84:78), bet "Žalgiris" atlaikė varžovų spaudimą ir nugalėjo 92:83.

"Žalgiris": Justinas Dentmonas 23 tšk., Robertas Javtokas 14, Paulius Jankūnas 13, Martynas Pocius ir Artūras Milaknis - po 9, Artūras Gudaitis 7, Tadas Klimavičius ir Šarūnas Jasikevičius - po 6, Vytenis Lipkevičius 4, Vytenis Čižauskas 1.

"Neptūnas": Edgaras Ulanovas 16 tšk., Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas - po 11, Valdas Vasylius ir Simas Galdikas - po 10, Marius Runkauskas 9, Vytautas Šarakauskas 8, Tyrone'as Brazeltonas 5, Justas Sinica 3.