„Žalgiris“ be didesnio vargo įveikė „Prienus“

2014 11 17 20:58
Paulius Jankūnas. E. Blaževičiaus (Fotodiena/lkl.lt) nuotrauka

BEKO-LKL čempionate lengvą pergalę iškovojo „Žalgirio“ (10-1) ekipa. Gintaro Krapiko auklėtiniai namuose 87:58 (27:13, 16:12, 31:12, 13:21) įveikė „Prienų“ (4-8) krepšininkus.

Rungtynes dviem taškais pradėjo Paulius Jankūnas, o po Artūro Gudaičio, Jameso Andersono ir Luko Lekavičiaus rezultatyvių atakų komandas jau skyrė 11 taškų (11:0). „Prienams“ pirmuosius taškus baudos metimu pelnė Giedrius Staniulis (11:1). Dominykas Milka pridėjo du taškus su pražanga (19:9), o po Pauliaus Vaitiekūno dviejų taškų skirtumas sumažėjo iki vienženklio (19:11), tačiau į jį tolimu metimu iškart atsakė Artūras Milaknis (22:11). Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ turėjo 14 taškų pranašumą – 27:13.

Keturiais taškais iš eilės antrąjį kėlinį pradėjo Darius Songaila (31:13). Edgaras Ulanovas ir A.Milaknis pridėjo po tritaškį (37:17). Po šešių „Prienų“ taškų paeiliui skirtumas sumažėjo (37:23), o prieš ilgąją pertrauką „Žalgiris“ pirmavo 18 taškų persvara – 43:25.

Paulius Jankūnas pakabino kamuolį ore ir jį įspūdingai įdėjo J. Andersonas, taip padidindamas prieniškių deficitą iki 26 taškų (55:29). Po L. Lekavičiaus taiklaus tolimo metimo skirtumas padidėjo iki 31 taško (64:33), o kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ galutinai panaikino svečių viltis garbingai pabaigti susitikimą – skirtumas šoktelėjo net iki 37 taškų (74:37).

Paskutinį ketvirtį trimis taškais iš eilės pradėjo D. Songaila (77:37). „Prienai“ pasinaudojo išsiblaškiusia varžovų gynyba ir šiek tiek sušvelnino deficitą (87:54), tačiau prieniškiai aikštę paliko nuleistomis galvomis – 87:58.

„Žalgiris“: Artūras Gudaitis 12 (8 atk. kam.), Artūras Milaknis 11, Paulius Jankūnas 11, Darius Songaila 11.

„Prienai“: Ovidijus Varanauskas 16 (4 rez. perd.), Arnas Labuckas 15 (6 at. kam., 4 klaidos), Dominykas Milka 9 (5 atk. kam.).