„Žalgiris“ įsiamžino antirekordininkų trejetuke

2014 12 05 18:46
Per pirmus du kėlinius „Žalgirio“ krepšininkai žaidė  nedisciplinuotai. AFP/Scanpix nuotrauka

Vos du taškus pirmame kėliny tepelnę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nesugebėjo išsikapstyti iš Stambulo „Anadolu Efes“ iškastos duobės ir Eurolygoje patyrė ketvirtą nesėkmę.

Dėl vietos TOP 16 etape kovojantys Lietuvos čempionai savo žiūrovų akivaizdoje aštunto turo rungtynes 57:66 pralaimėjo Turkijos klubui. „Anadolu Efes“ strategas Dušanas Ivkovičius pergalę skyrė mirusiam savo tautiečiui geram draugui Aco Petrovičiui.

Visą laiką paskui Stambulo krepšininkus bėgę žalgiriečiai (didžiausias deficitas buvo 16 taškų) šiaudo bandė griebtis įpusėjus lemiamam ketvirčiui. Iniciatyvos ėmėsi amerikietis Jamesas Andersonas, kuris iki 35 minutės pataikė tik 1 dvitaškį iš 10 bei vieną tritaškį iš 4. Po jo taiklaus metimo iš toli žalgiriečių deficitas aptirpo iki 6 taškų (46:52). Netrukus jis dar du kartus šovė iš toli, tačiau į visus šiuos smūgius Turkijos komanda atsakė taikliomis atakomis.

Šeštą pergalę iškovojusi „Anadolu Efes“ užsitikrino vietą tarp 16 stipriausių Eurolygos komandų.

Du taškus per pirmas 10 minučių pelnę žalgiriečiai tapo viena iš trijų mažiausiai taškų per kėlinį surinkusių Eurolygos komandų. Tiek taškų 2005 metais per kėlinį surinko Ramūno Šiškausko atstovaujama Trevizo „Benetton“ ir 2010-aisiais – Atėnų „Maroussi“. Dviejų pastarųjų ekipų krepšinio žemėlapyje jau nebelikę.

„Niekada nesitikėjau, kad žaisdami namie rungtynes pradėsime taip prastai ir nedisciplinuotai“, – po rungtynių galvą kraipė „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Gintaras Krapikas.

Jis nujautė, kad dvikova bus tokia, kokią ir įsivaizdavo – klampi ir sunki. Pasak trenerio, „Anadolu Efes“ ginasi kietai, tą auklėtiniai pajuto ir per pirmą akistatą Stambule. Tiesa, Turkijoje Kauno ekipa laimėjo 65:62.

G. Krapikas pripažino, jog J. Andersonas – svarbiausias ekipos žaidėjas renkant taškus: „Be amerikiečio puldami esame visai kitokie. Jis dvi dienas nesitreniravo, ir jam reikėjo laiko, kad įeitų į ritmą. Po ilgosios pertraukos Jamesas įsibėgėjo, bet jo labai trūko pirmoje susitikimo dalyje.“

Ši nesėkmė žalgiriečių galimybių kovojant dėl vietos TOP 16 etape per daug nesugadino, nes pralaimėjimą patyrė ir Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (Rusija).

Devintąsias Eurolygos rungtynes Kauno komanda gruodžio 12 dieną svečiuose žais su Kazanės „Uniks“ (Rusija) komanda, kurią namie nugalėjo 77:71. Kazanės klubas ketvirtadienį svečiuose 72:68 įveikė Sasario „Dinamo“ (Italija) krepšininkus ir iškovojo ketvirtą pergalę.

A grupė

Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 57:66 (2:16, 18:18, 16:16, 21:18). „Žalgiris“: J. Andersonas 18 tšk. (2-2/12, 3-4/10), P. Jankūnas 13 (9 atk. kam.), R. Javtokas ir E. Ulanovas po 6, A. Gudaitis ir A. Milaknis po 5, L. Lekavičius 3 (6 atk. kam.); „Anadolu Efes“: D. Draperis 14, S. Perperoglou 13 (8 atk. kam.), D. McGrathas 12, M. Bjelica 10 (2-1/6), O.Ulubay 9, D. Šaričius 4 (2-2/10, 3-0/3, 8 atk. kam.).

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 9/37 (24 proc.) ir 14/40 (35 proc.), tritaškiai – 6/16 (37) ir 8/23 (34), baudos – 21/27 (77) ir 14/18 (77), kamuolys atkovotas 42 ir 38 kartus, rezultatyviai perduotas 7 ir 10, perimtas 3 ir 5, prarastas 14 ir 8, blokuotas 8 ir 6 kartus.

Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ – Madrido „Real“ 98:101 (23:20, 21:21, 25:27, 29:33). T. Rochestie 22, T. Kinsay 20, S. Antonovas 16; S. Rodriguezas 19, A. Nočioni 15 (9 atk. kam.), I. Bourousis 13... J. Mačiulis 1.

Sasario „Dinamo“ – Kazanės „Uniks“ 68:72 (23:17, 17:9, 18:16, 14:26). D. Loganas 17, R. Sandersas 12; D. Fisheris 23 (15 atk. kam.), J. White'as 14, C. Jerrelsas 11.

Lentelė

(pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

B grupė

Tel Avivo „Maccabi“ (5/3) – Berlyno ALBA (3/5) 95:89 (25:19, 17:27, 26:17, 27:26). D. Smithas 26, B. Randle'as 21, Y. Ohayonas 13 (8 rez. perd.); J. McLeanas 16 (9 atk. kam.), C. Hammondsas 15, R. Reddingas 13.

Limožo CSP (2/6) – Malagos „Unicaja“ (4/4) 67:64 (8:17, 13:17, 22:12, 24:18). J. Smithas 18, J. P. Batista 14, N. Boungou-Colo 12; R. Toolsonas 15, S. Markovičius 11, F. Vazquezas 9... M. Kuzminskas 4.

C grupė

Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (6/2) – Atėnų „Panathinaikos“ (5/3) 84:62 (18:18, 18:14, 31:16, 17:14). A. Goudelockas 18 (3-4/5), S. Erdenas 14, J. Vesely 12; A. J. Slaughteris 20 (3-4/11), J. Gistas 9.