„Žalgiris“ išsaugojo viltį

2013 12 12 21:18
Trenerių pasitikėjimo sulaukęs K.Vecvagaras (viduryje) ketvirtadienį tapo vienu iš pergalės kalvių. Erlendo Bartulio nuotraukos

Tik 3 taškus per paskutinį kėlinį pelnę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sugebėjo atlaikyti Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) ekipos šturmą ir Eurolygoje iškovojo labai svarbią ketvirtą pergalę.

Dėl kelialapio į TOP 16 etapą kovojantys Lietuvos čempionai ketvirtadienį savo žiūrovų akivaizdoje po dramatiškos rungtynių pabaigos 65:63 (16:16, 18:20, 28:16, 3:11) įveikė „Anadolu Efes“ krepšininkus ir sustiprino galimybę patekti tarp 16 stipriausių Eurolygos klubų. Viskas spręsis kitą savaitę per paskutines reguliariojo sezono rungtynes – gruodžio 19 dieną Bamberge žalgiriečiai kovos su „Brose Baskets“ (Vokietija) ekipa.

Per akistatą su Turkijos klubu žalgiriečiai didžiausią persvarą įgijo baigiantis trečiam kėliniui (60:49), tačiau per lemiamą ketvirtį ją išbarstė, sukrapštę vos 3 taškus. Likus žaisti kelias sekundes prie baudų metimo linijos stojęs Jamontas Gordonas įmetė tik sykį (65:63). Tiksint paskutinėms sekundėms kamuolį savo rankose turėję žalgiriečiai jį prarado. Laimė, prieš savaitę Strasbūre matyto scenarijaus turkai nepakartojo – kamuolys į krepšį neįkrito.

Kauniečius į pergalę vedė 23 taškus pelnęs Justinas Dentmonas (tritaškiai 6/11), 11 taškų surinko ir 10 kamuolių atkovojo Robertas Javtokas. Slaptu žalgiriečių ginklu tapo iki tol Eurolygoje tik 3,5 minutės žaidęs Kasparas Vecvagaras. Jis pelnė 10 taškų. Turkijos klube geriausiai sekėsi Semihui Erdenui (14 taškų).