„Žalgiris“ išvykoje nugalėjo „Prienus“

2014 12 21 18:48
L.Lekavičius ketvirtajame kėlinyje pelnė 14 iš savo 19 taškų. Dainiaus Lukštos nuotrauka

BEKO-LKL čempionate „Žalgirio“ ekipa išvykoje 89:73 (26:16, 20:21, 20:19, 23:17) palaužė „Prienų“ ekipą.

Žalgiriečiai rungtynes pradėjo Tomo Dimšos dėjimu, Luko Lekavičiaus ir Artūro Gudaičio dvitaškiais (7:1). Kauniečiai nenustojo terorizuoti varžovų ir po T.Dimšos 5 taškų iš eilės, „Žalgiris“ įgijo didžiausią persvarą šiose rungtynėse (12:3). „Prienai“ ir toliau visus taškus rinko baudų metimais, tačiau jų deficitas jau buvo dviženklis (5:15). Po Ovidijaus Varanausko reido su pražanga skirtumas kiek sumažėjo (8:15), bet A.Gudaitis greitai atstatė 9 taškų pranašumą (17:8). Per likusias kėlinio minutes „Žalgiris“ susigrąžino turėtą dviženklę persvarą ir po 10 žaidimo minučių pirmavo – 26:16.

Antrasis kėlinys prasidėjo įspūdingu A.Gudaičio dėjimu, bet Dominykas Milka greitai atsakė dvitaškiu (28:18). Po Pauliaus Jankūno bei T.Dimšos metimų „Žalgiris“ buvo priekyje (41:28), bet O.Varanauskas pataikė tolimą metimą, taip dar kartą mažindamas savo ekipos deficitą iki 10 taškų (31:41). „Prienai“ tuo neapsiribojo ir likus pusei minutės iki ilgosios pertraukos priartėjo (37:43), tačiau Artūras Milkanis dar spėjo pataikyti tritaškį, kuris po 20 minučių leido žalgiriečiams pirmauti – 46:37.

Artūras Milaknis trečiajame kėlinyje vėl atstatė žalgiriečiams dviženklį pranašumą (51:41), o įpūsėjus kėliniui komandas skyrė tie patys 10 taškų (56:46). Bet tada „Žalgiris“ įkrito į duobę ir iki trečio kėlinio pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes, „Prienai“ priartėjo (56:60). Visgi, kauniečiai sužaidė sėkmingą atkarpą ir po trijų kėlinių vėl buvo priekyje 10 taškų skirtumu – 66:56.

Ketvirtąjį kėlinį L.Lekavičius pradėjo pataikydamas du tritaškius iš eilės ir padidino „Žalgirio“ persvarą iki rekordinės (74:57). Po Willo Cherry tritaškio, kauniečiai ir toliau kontroliavo situaciją (77:63), o po dar kelių sėkmingų žalgiriečių atakų, skirtumas tarp komandų išaugo (87:67). Aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė užtikrintą Kauno ekipos pergalę – 89:73.

„Prienai“: Ovidijus Varanauskas 23 tšk., Arnas Labuckas 20 tšk., Giedrius Staniulis 16 tšk. (9 at. kam., 3 blokai, 4 rez. perd.).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 19 tšk., Artūras Gudaitis 13 tšk. (9 at. kam., 4 blokai), Artūras Milaknis 13 tšk.